Euro 2012. "Gdańska hańba". Włosi wietrzą spisek w meczu Hiszpania - Chorwacja

0 : 1
Informacje
Euro 2012 - Grupa C
Poniedziałek 18.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Chorwacja
0
Hiszpania
1
W ostatnim meczu grupy C na Euro 2012 Hiszpanie i Chorwaci walczą nie tylko o awans do ćwierćfinału. Oba zespoły muszą zmierzyć się również z oskarżeniami Włochów o możliwość zmanipulowania sportowej rywalizacji.
Im bliżej spotkania, tym teorie spiskowe rozsiewane przez Włochów nabierają coraz większego kalibru. "Drugie Gijon" i "gdańska hańba" - tak portal focus.de określa to, co może zdarzyć się w poniedziałkowym spotkaniu na gdańskiej PGE Arenie między Hiszpanami a Chorwatami.

Pozycja wyjściowa trzech drużyn jest jasna. Piłkarzom "La Roja" wystarczy remis, by wywalczyć awans do ćwierćfinału. Przy remisie innym niż 0:0 lub 1:1, nawet w przypadku wygranej Włochów z Irlandią, awans z grupy uzyska reprezentacja Chorwacji. Włosi coraz głośniej sugerują, że obie drużyny będą chciały "ułożyć się" i zagrają tak, by uzyskać wynik eliminujący z turnieju Włochów. Zwracają przy tym uwagę na sytuację z finałów Euro 2004, kiedy Szwecja i Dania w ostatnim grupowym spotkaniu zagrały "pod siebie", uzyskując remis 2:2, co oznaczało dla piłkarzy Italii pożegnanie z turniejem.

Włosi przypominają również spotkanie z mistrzostw świata w Hiszpanii z 1982 roku w Gijon, w którym reprezentacja Niemiec zmierzyła się z Austrią. Jednobramkowe zwycięstwo Niemców dawało obu drużynom awans do dalszej fazy turnieju kosztem reprezentacji Algierii. Wynik ustalono już w 10. minucie, kiedy jedyną bramkę dla Niemców zdobył Horst Hrubesch. Pozostałe 80 minut było żenującym spektaklem, w którym obie drużyny grały tak, by w żadnym wypadku nie zagrozić bramce rywala. Czy podobny "teatr" urządzą w poniedziałek Hiszpanie i Chorwaci. Piłkarze obu zespołów wyraźnie odcinają się od tego typu spekulacji. - Włosi nie powinni nas uczyć uczciwości. W końcu, kto we własnym kraju ma skandal związany z obstawianiem spotkań? Włochy, nieprawdaż? - pyta retorycznie Verdan Corluka. - Jeśli Włosi odpadną, cóż. Po prostu będą mieli pecha. Mogli wcześniej odrobić zadanie domowe - przyznaje Alvaro Negredo.

Również inni zawodnicy protestują przeciwko oskarżeniom Włochów. - Bzdura. Nie możemy pozwolić sobie na grę na remis z Hiszpanią. To nie w naszym stylu. W każdym meczu dajemy z siebie wszystko - mówi napastnik Chorwatów Mari Mandżukić. - Wierzę w czysty futbol. Mamy w sobie ducha sportu. Zagramy o zwycięstwo - zapewnia trener Hiszpanów Vicente del Bosque.

Wierzysz w spisek w meczu Hiszpania - Chorwacja Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »