Andrea Pirlo do reprezentantów Hiszpanii: Musicie wygrać

2 : 0
Informacje
Euro 2012 - Grupa C
Poniedziałek 18.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Włochy
2
Irlandia
0
Pomocnik reprezentacji Włoch na profilach Sergio Ramosa i Xabiego Alonso na Twitterze zaapelował do mistrzów świata, by nie układali się z Chorwatami. Jeśli grupowi rywale zremisują przynajmniej 2:2, to drużyna z Półwyspu Apenińskiego odpadnie z Euro 2012.
Po dwóch kolejkach fazy grupowej Hiszpanie i Chorwaci mają po cztery punkty. Włosi zdobyli dwa i by marzyć o grze w ćwierćfinale, muszą pokonać ostatnich Irlandczyków. Nawet zwycięstwo nie zagwarantuje im jednak awansu do najlepszej ósemki, jeśli rywale ułożą się co do wyniku. Spekulacje na ten temat trwają na Półwyspie Apenińskim od czterech dni. Prasa przypomina mistrzostwa Europy z 2004 roku, kiedy remis Danii i Szwecji w ostatnim meczu fazy grupowej pozbawił Włochów gry w fazie pucharowej. - Nie układajcie się z Chorwatami. Musicie wygrać! Ok.? Dzięki - napisał Pirlo do Ramosa i Alonso. - Przekażcie to całej drużynie - poprosił.

Rozgrywający Juventusu na Twitterze aktywny jest tylko przed meczami. W dniu pojedynków z Hiszpanią i Chorwacją przekonywał, że reprezentacja pokona rywali. Włosi zdobyli tylko dwa punkty. W każdym spotkaniu obejmowali prowadzenie, ale dawali sobie wydrzeć wygraną.

Z Irlandią Włosi zagrają bez Mario Balotellego, który w sobotę doznał kontuzji kolana. Do składu wróci za to stoper Andrea Barzagli, który ostatnio leczył uraz. W związku z tym selekcjoner Cesare Prandelli prawdopodobnie postawi na ustawienie z czwórką obrońców.