Holandia na Euro 2012. Holenderska prasa: Pomarańczowi, wstydźcie się!

2 : 1
Informacje
Euro 2012 - Grupa B
Niedziela 17.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Portugalia
2
Holandia
1
PRZEGLĄD PRASY. Holendrzy przegrali w niedzielę 1:2 z Portugalią i odpadli z Euro 2012 nie zdobywając nawet jednego punktu. "Pomarańczowi, wstydźcie się!" - napisało internetowe wydanie De Telegraaf. "Blamaż na Euro podzielił Pomarańczowych" - brzmi tytuł czołówki na portalu Algemeen Dagblad.
Algemeen Dagblad: "Blamaż na Euro 2012 dzieli Pomarańczowych"

- Wydawało się, że możemy walczyć o złoto. Turniej Euro 2012 zmienił się w totalną porażkę - napisał holenderski dziennik.

Algemeen Dagblad wskazuje na złą atmosferę w kadrze od samego początku imprezy, cytując piłkarzy Oranje. - Atmosfera była zupełnie inna niż przez ostatnie cztery lata. Każdy z nas ma kontakt z prasą, ale ilość przecieków, która miała miejsce obecnie, jest nieporównywalnie większa niż przedtem. Tak się nie robi. Na tym cierpi zaufanie - powiedział Sneijder.

- Wszyscy musimy teraz spojrzeć w lustro. Każdy z nas zawiódł. Wydarzyły się pewne rzeczy, które powinny zostać między nami, w składzie - gazeta przytacza wypowiedź Arjena Robbena.

De Telegraaf: "Pomarańczowi, wstydźcie się!", "Żart Euro 2012"

- Historycznie słaby występ przyczyną kaca w całym kraju - napisał dziennik De Telegraaf. - Reprezentacja Holandii bez punktu, z podkulonym ogonem opuszcza Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie. [...] Pierwszy raz od 1980 roku kończy turniej w fazie grupowej. Co ciekawe ostatnich jedenaście razy Holendrzy docierali przynajmniej do drugiej rundy.

Dziennikarze gazety zauważyli, również, że ofensywne zmiany przeprowadzone w drugiej połowie przez Berta Van Marjwika przyniosły odwrotny skutek. - W drugiej połowie Van Marwijk zdecydował s ę wprowadzić kolejnego ofensywnego zawodnika. Jetro Willemsa zastąpił Affelay. Pomarańczoi zaryzykowali i zamiast zaatakować, cofnęli się jeszcze bardziej.

Volkskrant: "Pomarańczowi zalani czernią"

Dziennik podkreśla, że drugi mecz grupy C ułożył się po myśli Pomarańczowych. - Niemcy pokonały Danię, ale Holandia niespodzianki nie sprawiła. Porażka z Portugalią sprawiła, że na dobre pożegnali się z Euro 2012.

- Ubrani na czarno, w żałobne stroje, Holendrzy pożegnali się z grupą śmierci na Euro 2012. To był haniebny odwrót, po trzech z rzędu przegranych meczach - napisał Volkskrant.

- Po niepotrzebnie przegranym meczu z Duńczykami pojawiła się bardzo duża presja, wysokie napięcie. W niedzielę po 15 minutach zupełnie jak w innych meczach, zabrakło Holendrom paliwa.