Anglia na Euro 2012. Redknapp: Mamy najlepszy atak w Europie

1 : 0
Informacje
Euro 2012 - Grupa D
Wtorek 19.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Anglia
1
Ukraina
0
Wayne Rooney, Danny Welbeck i Andy Carroll to według Harry'ego Redknappa, byłego menedżera Tottenhamu i niedoszłego selekcjonera reprezentacji Anglii, najlepszy atak na Euro 2012.
W wygranym 3:2 meczu ze Szwecją Welbeck i Carroll strzelili po jednym pięknym golu, a na ostatnie spotkanie fazy grupowej - z Ukrainą - do składu reprezentacji Anglii wraca Wayne Rooney.

- Zawieszenie Rooney'a [za czerwoną kartkę w ostatnim meczu kwalifikacji do ME z Czarnogórą] się skończyło, więc musi zagrać. Obok niego dałbym Welbecka, robi dużo wiatru z przodu - mówi Redknapp.

- Grają razem w Manchesterze United, więc świetnie się rozumieją. Możemy to wykorzystać. Wayne nie może doczekać się występu i mogę się założyć, że coś strzeli.

- A jeśli przypomnimy sobie, że z ławki można postraszyć Andym Carrollem, to Anglia ma naprawdę groźny atak. Nie zamieniłbym angielskich napastników i ofensywnych pomocników na żadnych innych, nawet hiszpańskich - stwierdził.

Mecze Anglia - Ukraina i Szwecja - Francja odbędą się we wtorek o 20:45. Wyspiarzom do awansu do ćwierćfinału wystarczy remis. Relacja Z Czuba i na żywo w Sport.pl.

Czytaj o angielskim futbolu na blogu The Game ?