Słabo od obrony po atak [OCENY HOLENDRÓW PO MECZU Z PORTUGALIĄ]

Fatalny występ holenderskich obrońców, a na wyróżnienie zasługują jedynie bramkarz i strzelec gola.
Maarten Stekelenburg 3 - małego jubileusz (50. występ w reprezentacji) nie mógł uczcić zachowaniem czystego konta, bo jego obrońcy popełniali błąd za błędem. Ale dzięki niemu Holandia przegrała tylko 1:2. Niektóre interwencje - wyborne.

Gregory van der Wiel 2 - w pierwszej połowie omal nie zaliczył "asysty", kiedy podał wprost pod nogi rywala, a ten wyszedł sam na sam z bramkarzem

Ron Vlaar 1 - tylko odprowadzał wzrokiem rywali. Przed rozpędzonym Ronaldo zamieniał się w tyczkę treningową

Joris Mathijsen 2 - też miał wpadki. Na początku meczu zagapił się i omal nie doszło do tragedii

Jetro Willems 1 - młodość nie dodała mu skrzydeł. Dużo niecelnych podań. Chyba zjadła go trema, a za brutalny faul na początku drugiej połowy powinien dostać czerwoną kartkę

Nigel de Jong 2 - niewiele wniósł do gry Holendrów

Rafael van der Vaart 4 - genialną bramką udowodnił trenerowi, że niesłusznie trzymał go na rezerwie. Jego piękne strzały z dystansu były jedynym holenderskim pozytywem

Arjen Robben 3 - holenderskie media przed meczem wysyłały go na ławkę rezerwowych, ale piłkarz Bayernu Monachium dostał kolejną szansę. Był waleczny, zaliczył asystę, ale nic więcej

Wesley Sneijder 3 - aktywny, choć głównie rozkładał bezradnie ręce i wściekał się na kolegów. Radził sobie nieźle, choć wyjątkowo na to spotkanie został przesunięty ze środka pola na lewą stronę

Robin van Persie 2 - nie dochodził do podań, nie stwarzał zagrożenia. Kolejny słaby występ

Klaas-Jan Huntelaar 2 - miał odmienić grę Holandii, ale poza jednym groźnym uderzeniem zupełnie niczym się nie wyróżnił