Mario Balotelli kontuzjowany. Nie zagra w meczu z Irlandią

2 : 0
Informacje
Euro 2012 - Grupa C
Poniedziałek 18.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Włochy
2
Irlandia
0
Napastnik reprezentacji Włoch doznał urazu na sobotnim treningu i nie wystąpi w ostatnim meczu fazy grupowej. W podstawowym składzie zastapi go Antonio Di Natale.
W trakcie zajęć Balotelli zderzył się z Ignazio Abate. Obrońca trafił go w prawe kolano, na które piłkarz Manchesteru City narzekał od kilku dni. Zdaniem włoskiej prasy kontuzja nie jest poważna, ale na pewno wyeliminuje go z gry w spotkaniu z Irlandią.

Jednak nawet gdyby napastnik był zdrowy, to nie wiadomo czy wystąpiłby w podstawowym składzie. W dwóch dotychczasowych pojedynkach fazy grupowej Balotelli był jednym z najsłabszych na boisku. Opinie, że selekcjoner Cesare Prandelli powinien posadzić go na ławce pojawiły się już po pierwszym meczu. Szkoleniowiec nie zdecydował się jednak na zmianę i z Chorwacją kolejny raz zawiódł się na podopiecznym. Balotelli nie współpracował z kolegami i nie angażował się w grę defensywną.

Przeciwko Irlandczykom zastąpi go Di Natale, który z Hiszpanią wszedł z ławki i zdobył gola. Przeciwko Chorwatom znów pojawił się na boisku w drugiej połowie, ale nie zaprezentował się już z tak dobrej strony.