Anglia na Euro 2012. Hodgson zachwycony formą Rooneya. Gracz MU wróci do składu

1 : 0
Informacje
Euro 2012 - Grupa D
Wtorek 19.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Anglia
1
Ukraina
0
Trener reprezentacji Anglii Roy Hodgson deklaruje, że Wayne Rooney wróci do składu reprezentacji Anglii mimo doskonałej dyspozycji pozostałych graczy ofensywnych. Szkoleniowiec jest pod wielkim wrażeniem formy piłkarza ?Czerwonych Diabłów? na treningach i zapewnia, że jest on gotowy na wtorkowy mecz z Ukrainą. Relacja Z Czuba i Na Żywo z tego spotkania o 20:45.
Rooney nie mógł zagrać w dwóch pierwszych grupowych meczach Euro z powodu kary nałożonej na niego przez UEFA. W październikowym meczu eliminacyjnym z Czarnogórą piłkarz MU brutalnie skopał zawodnika gospodarzy - Miodraga Dzudovicia.

Pod nieobecność Rooneya doskonale radzili sobie jednak inni ofensywni gracze z drużyny prowadzonej przez Hodgsona. W otwierającym spotkaniu z Francją do bramki trafił jeszcze obrońca Joleon Lescott, ale w meczu ze Szwecją z doskonałej strony pokazali się Andy Caroll, Theo Walcott i Danny Wellbeck, którzy zaaplikowali rywalom po jednym golu.

Rooney, który nie rozgrywał żadnego meczu o stawkę od 38 dni prezentuje się ponoć wyśmienicie na treningach w Krakowie i Hodgson nie ma żadnych wątpliwości co do wystawienia piłkarza MU na mecz z Ukrainą.

- Jego forma na treningach to naprawdę pierwsza klasa, podobnie jak jego zachowanie poza boiskiem - powiedział Hodgson. - Wspiera wszystkich piłkarzy bardzo mocno i dodaje im odwagi - dodał. Trener zaznaczył także, że nie ma mowy o takiej sytuacji jaka miała miejsce podczas mundialu w 2010 roku, gdy Rooney "obijał się" na treningach i prezentował bardzo słabą dyspozycję na boiskach w RPA.

- Wiem, że takie krążą o nim plotki, jednak ja nie widziałem żadnych oznak takiego zachowania - zapewnił trener. - On po prostu pali się do gry i bardzo zależy mu na tym, by znaleźć się z powrotem w składzie. To naprawdę świetny zawodnik, sugerowałbym nawet że prezentuje klasę światową. Rzadko obdarzam piłkarzy takimi komplementami, ale on jest naprawdę wyjątkowy - dodał Hodgson.

Trener nie chciał jednak powiedzieć, który z piłkarzy straci na rzecz Rooney'a miejsce w zespole. - O tym zadecydują ostatnie treningi. Mam jeszcze sporo czasu, najważniejsza będzie dyspozycja dnia. Gdybym zatrzymał Rooney'a na ławce i nie wpuścił go na boisko, atmosfera w zespole na pewno byłaby trudna do wytrzymania - dodał angielski szkoleniowiec.

Zdaniem angielskich gazet Rooney zastąpi w składzie Andy'ego Carolla z Liverpoolu, który strzelił pierwszą bramkę w meczu ze Szwecją. Obok niego ma wystąpić Danny Wellbeck, który popisał się fantastycznym trafieniem dającym zwycięstwo nad reprezentacją "Trzech Koron". Dopełnieniem ofensywnej trójki z MU będzie według prasy operujący za dwoma napastnikami Ashley Young.

Theo Walcott nie wiedział, że umie strzelać jak Cristiano Ronaldo ?