Euro 2012. Grecka prasa: dajcie nam Merkel!

1 : 0
Informacje
Euro 2012 - Grupa A
Sobota 16.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Grecja
1
Rosja
0
Po sensacyjnym awansie drużyny Santosa do ćwierćfinału Euro 2012 greckie gazety nie mogą doczekać się spotkania z Niemcami. - Angela bądź gotowa! - krzyczy dziennik Goal News.
Kanclerz Angela Merkel nie ma w Grecji dobrej prasy - Gazety zestawiają ją z potrzebą cięć emerytalnych, które w zamian za niemieckie kredyty musieli przyjąć Grecy.

- Nigdy nie wyrzucicie nas z turnieju! Europa kolejny raz oszalała na punkcie kraju, który jest na skraju bankructwa - czytamy w relacji "Goal News".

- Właśnie w taki sposób do ćwierćfinału kwalifikują się twoi dłużnicy. Angela bądź gotowa! - kończy relację grecka gazeta.

"You IMF our Greece, we TNT your Euro" (w wolnym tłumaczeniu - "jeśli wy zmuszacie nas do zaciskania pasa, my wysadzimy wam Euro" - IMF to Międzynarodowy Fundusz Walutowy, TNT to trotyl) - dodaje Metro Sport, dodając, że piłkarze przynieśli Grecji wielkie szczęście, a cały kraj jest z nich dumny.

Aby zakwalifikować się do ćwierćfinału Niemcy muszą w niedzielę co najmniej zremisować z Danią. Jeden punkt daje im pierwsze miejsce w grupie. Wtedy 22 czerwca, w Gdańsku zmierzą się z reprezentacją Grecji, która w sobotę pokonała Rosję i z drugiego miejsca wyszła z grupy A.