Rosja na Euro 2012. Tak grali z Grecją (OCENY)

1 : 0
Informacje
Euro 2012 - Grupa A
Sobota 16.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Grecja
1
Rosja
0
Rosjanie zawiedli, a najbardziej zawiódł najlepszy do tej pory rosyjski piłkarz Ałan Dzagojew. Fatalny błąd popełnił w 45. minucie Sergiej Ignaszewicz, który podał do strzelca jedynego gola Giorgosa Karagounisa. Zobacz jak oceniliśmy Rosjan.
skala ocen (1-6)

Wiaczesław Małafiejew - 2. Przy golu nie popełnił błędu, ale w żaden sposób nie pomógł drużynie. Nie obronił ani jednego strzału. Grecy strzelali trzy razy niecelnie, raz strzał był zablokowany, a raz strzelili gola.

Aleksandr Aniukow - 3. Toczył boje z Samarasem na skrzydle, często udane, ale nie był pewnym punktem obrony. Kilka razy pobiegł do ataku. Nic z tego nie wyszło.

Aleksiej Bierezucki - 3. W obronie bez zarzutu.

Sergiej Ignaszewicz - 2. Fatalny błąd w końcówce pierwszej połowy, gdy głową podał do strzelca gola dla Grecji. W obronie solidnie, ale co z tego?

Jurij Żyrkow - 2. Po kwadransie meczu świetna akcja, gdy prawie wbiegł z piłką w grecką bramkę. Z biegiem czasu coraz gorzej, gubił piłkę, faulował przed własnym polem karnym.

Roman Szyrokow - 3. W najlepszych sytuacjach pudłował. Brakowało jego podań do ataku.

Igor Dienisow - 3. Trzy razy strzelał celnie i spośród pomocników był chyba najgroźniejszy, choć kopał głównie w środek bramki. W obronie solidny. Akcje Grecy przeprowadzali raczej skrzydłami.

Dienis Głuszakow - 2. Dostał dziś szansę od trenera i zupełnie jej nie wykorzystał. Strzelał niecelnie. Faulował. Zmieniony 20 minut przed końcem, pewnie 20 minut za późno.

Ałan Dzagojew - 1 . Bardzo słaby mecz lidera z poprzednich spotkań. Kopał poza bramkę zamiast sprawiać kłopoty rywalom sam był faulowany. A po meczu był najbardziej zły na cały świat.

Aleksandr Kierżakow - 1. Środkowy napastnik, który nie strzelał goli, gasł z każdym meczem turnieju. Z Czechami nie trafił, ale był bardzo groźny. Z Polską próbował zagrażać bramce Tytonia, ale został powstrzymany. Z Grecją nie było czego powstrzymywać. Zmieniony w przerwie.

Andriej Arszawin - 2. W pierwszej połowie groźny. Gdyby był dokładniejszy, trafiłby do siatki już w 11. minucie. W drugiej gdyby nie wykonywane rzuty rożne, można by zapomnieć, że jest na boisku.

Roman Pawluczenko - 1. Zmienił Kierżakowa, różnicy nie było.

Paweł Pogrebniak i Marat Izmaiłow grali zbyt krótko.Czytaj relację z meczu Grecja - Rosja ?