Czeskie gazety: Kluczem do sukcesu będzie zatrzymanie Polonii Dortmund

1 : 0
Informacje
Euro 2012 - Grupa A
Sobota 16.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Czechy
1
Polska
0
Euro 2012:Największe czeskie dzienniki żyją dzisiejszym meczem Polska - Czechy o awans do ćwierćfinału Euro 2012
Dziennik "Hospodarskie Noviny" twierdzi, że kluczem do sukcesu będzie zatrzymanie Polonii Dortmund, czyli Jakuba Błaszczykowskiego, Roberta Lewandowskiego i Łukasza Piszczka. "Mlada Fronta Dnes" podpowiada swoim piłkarzom, by ci szybko strzelili bramkę, z kolei "Lidove Noviny" piszą o historycznej szansie Polaków.

Hospodarske Noviny

Praski dziennik pisze, że kluczem do sukcesu w meczu z Polską będzie zatrzymanie Polonii Dortmund. "Kiedy spotykasz na ulicach Wrocławia kibiców polskiej reprezentacji w jej koszulce, na plecach najprawdopodobniej będzie miał nazwisko Błaszczykowski, albo Lewandowski.

Trzeci z kluczowych zawodników tej, który na co dzień gra ze wspomnianą dwójką w Borussii Dortmund dopiero wyrasta na idola. To właśnie dzięki tym piłkarzom o dortmundzkim klubie mówi się Polonia Dortmund. Trójka Polaków jest uwielbiana w Dortmundzie. Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek nie tylko poprowadzili drużynę do mistrzostwa Niemiec, ale także są kluczowymi zawodnikami reprezentacji i stanowią i jej sile. Czescy piłkarze będą musieli stawić im opór."

Mlada Fronta Dnes

"Musimy szybko strzelić bramkę" - apeluje do czeskich piłkarzy internetowe wydanie dziennika "Mlada Fronta Dnes" - idnes.cz. W tekście czytamy, że losy tego, kto wyjdzie z grupy mogą ważyć się do ostatnich minut. Okazuje się bowiem, że nawet remis może nie dać reprezentacji naszych południowych sąsiadów awansu do ćwierćfinału.

Gazeta opisuje wszystkie możliwe scenariusze, do jakich może dojść w ostatniej rundzie spotkań grupy A. "Szanse na awans mają wszystkie cztery zespoły. Rosji wystarczy do awansu remis w meczu z Grecją, wtedy nie będzie musiała oglądać się na innych. Remis także da Czechom awans, ale tylko pod pewnym warunkiem, że Rosjanie nie przegrają swojego meczu więcej niż pięcioma bramkami" - analizuje portal idnes.cz, który cytuje kapitana zespołu Tomasa Rosickiego. - Nie możemy bawić się w wyliczanki i liczyć na innych. Z Polską zagramy o zwycięstwo, w przeciwnym razie mogłoby to się dla nas źle skończyć. Musimy skoncentrować się na sobie.

Lidove Noviny

Jeden z trzech największych czeskich dzienników pisze o historycznej szansie polskiej reprezentacji, na awans do ćwierćfinału, co na mistrzostwach Europy jeszcze nam się nie udało. "W sobotę czeka nas pojedynek, który zdecyduje, czy po fazie grupowej wrócimy do domu, czy po ośmiu latach w końcu wejdziemy do fazy pucharowej. Dodatkowego napięcia rywalizacji dodaje fakt, że Polska na Stadionie Miejskim we Wrocławiu zagra o wszystko. W przypadku wygranej po raz pierwszy w historii Polacy świętować będą awans do ćwierćfinału" - czytamy w "Lidovych nowinach".

Czy Polska wygra z Czechami i awansuje do ćwierćfinału Euro?