Francja czarnym koniem Euro 2012? Co wiemy o Trójkolorowych po wygranej z Ukrainą

0 : 2
Informacje
Euro 2012 - Grupa D
Piątek 15.06.2012 godzina 18:00
Wyniki szczegółowe
Wynik
Ukraina
0
Francja
2
Styl, w jakim Francuzi rozprawili się z Ukraińcami, pokazuje, że w drużynie Laurenta Blanca drzemie spory potencjał. Po piątkowym meczu dowiedzieliśmy się, że:
1. Blanc nie trzyma się schematów.

Nikt nie wytypował składu, w jakim Francuzi zagrali z Ukrainą. Selekcjoner zaskoczył wszystkich wystawiając nowych graczy. O ile Gael Clichy zagrał przeciętnie, to już Jeremy Menez okazał się bohaterem spotkania. Skrzydłowy PSG strzelił gola, który ustawił mecz.

2. Imponująca seria trwa w najlepsze

Wygrana z Ukrainą to był 22. kolejny mecz reprezentacji Francji bez porażki. Taka seria buduje siłę zespołu i pewność siebie zawodników.

3. Mają swój styl

Zagubiona i chaotyczna Francja z ostatnich imprez piłkarskich już nie istnieje. Blanc sprawił, że Trójkolorowi mają swój styl, który sprawił, że zdecydowanie dominowali na boisku w meczach z Anglią i Ukrainą. Charakterystyczne, że Francuzi zasypują bramkę rywali gradem strzałów.

4. Mogą być lepsi

Blanc udowodnił, że nie boi się mieszać w podstawowej jedenastce, co dobrze wróży obecnym rezerwowym. A są przecież wśród nich gracze, którzy mogą sprawić, że Francja będzie jeszcze lepsza. Grać od pierwszych minut na pewno chcieliby Olivier Giroud, Marvin Martin czy Hatem Ben Arfa.