Irlandia na Euro 2012. Niesamowita postawa irlandzkich kibiców

Reprezentacja Irlandii przegrała w czwartek w Hiszpanią 0:4 i jako pierwsza pożegnała się z mistrzostwami Europy. Świat zachwyca się jednak postawą jej kibiców, którzy dopingowali swoją drużynę do ostatnich minut meczu.

Wszystko o meczu Hiszpania - Irlandia ?

Kibice Irlandzcy już od początku Euro robią furorę. Mimo, że ich reprezentacja przegrała obydwa spotkania (1:3 z Chorwacją i 0:4 z Hiszpanią) oni są chwaleni przez cały piłkarski świat. Szczególnie imponujące było ich zachowanie w końcówce meczu z Hiszpanią.

W 87. minucie, przy stanie 0:4 po całym stadionie rozległa się irlandzka pieśń "Pola Athenry". Był to irlandzki przebój w latach 70', a od MŚ w 1990 roku stał się nieoficjalnym hymnem irlandzkich kibiców.

"Irlandzcy kibice byli dzisiaj niesamowici. Bez wątpienia w Gdańsku zabraknie dzisiaj piwa" - napisał na Twitterze gwiazdor Liverpoolu z lat 70 i 80 Terry McDermott. "Wielkie uznanie dla kibiców Irlandii za to jak wspierają swoją drużynę. To niewiarygodne" - można było przeczytać u Fabrice'a Muamby. Jego wpis jednym słowem skomentował Robin Van Persie: "Niesamowite". Wypowiedzieć się nie zapomniał również Michael Owen: "Wyobraźcie sobie jacy głośni byliby kibice Irlandii, gdyby mieli powody do radości".

Zachowanie irlandzkich kibiców wzbudziło sympatię u polskich fanów. Gdy w okolicach 25. minuty na stadionie od dłuższego czasu była cisza, znajdujący się na obiekcie Polacy zaintonowali "Polska Biało-czerwoni", natychmiast dołączyli do nich goście z Irlandii.