Euro 2012. Race na boisku podczas meczu Chorwacja - Włochy

1 : 1
Informacje
Euro 2012 - Grupa C
Czwartek 14.06.2012 godzina 18:00
Wyniki szczegółowe
Wynik
Włochy
1
Chorwacja
1
W trakcie czwartkowego meczu Chorwacja - Włochy kibice rzucili na boisko racę. Chorwacja federacja może spodziewać się kary od UEFA.
To nie pierwszy wybryk bałkańskich fanów w trakcie Euro 2012 - już podczas meczu z Irlandią, na boisku w Poznaniu wylądowały race rzucone z chorwackiego sektora.

Sytuacja powtórzyła się w drugim spotkaniu grupowym z Włochami. Kibice dali o sobie znać tuż po rozpoczęciu drugiej połowy - Howard Webb nie zdecydował się jednak na przerwanie meczu. Po wyrównującej bramce Mandżukica na murawie wylądowały kolejne race - tym razem ograniczona została widoczność i spotkanie na chwilę przerwano.

Policja już wie

Po meczu policja błyskawicznie namierzyła i zatrzymała kibica z Chorwacji, który rzucił jedną z rac na murawę podczas meczu Włochy - Chorwacja w Poznaniu. Czytaj więcej.UEFA karze

Wcześneij UEFA ukarała niemiecką federację 10 000 euro za rzucanie przez kibiców na boisko kulek z papieru, a portugalską 5000 euro za opóźnienie rozpoczęcia drugiej połowy. Oba zdarzenia miały miejsce podczas meczu tych drużyn w piłkarskich mistrzostwach Europy.

UEFA ukarała także Rosyjską Federację Futbolu karą 120 tys. euro za naganne zachowanie kibiców z tego kraju podczas meczu mistrzostw Europy z Czechami w piątek we Wrocławiu. Jeśli incydent się powtórzy, grozi im odjęcie sześciu punktów w eliminacjach do EURO 2016.

Tak padały bramki w meczu Włochy - Chorwacja. Zobacz animacje