Euro 2012. Mario Gomez - najlepsza "dziewiątka" turnieju

1 : 2
Informacje
Euro 2012 - Grupa B
Środa 13.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Holandia
1
Niemcy
2
Niemcy zdobyli w tym turnieju trzy bramki i autorem wszystkich z nich był Mario Gomez. Napastnik Bayernu Monachium to obecnie zdecydowanie najbardziej rasowy snajper na Euro 2012 - miał trzy bramkowe okazje i zdobył trzy bramki.
Urodzony w Riedlingen napastnik w meczach z Portugalią i Holandią nie był specjalnie widoczny. Nie brał udziału w konstruowaniu akcji, nie cofał się po piłkę w głąb pola. Jak rasowa "dziewiątka", czekał na podania od partnerów i swoją szansę.

W sobotę doczekał się raz. Bastian Schweinsteiger zagrał piłkę na prawo do Samiego Khediry, ten dośrodkował na dziesiąty metr, gdzie Gomez przeskoczył Joao Pereirę i strzałem głową nie dał szans Ruiowi Patricio.

"Przez długi czas bieganie po boisku nie przynosiło nam żadnej korzyści. Dotyczy to również Gomeza, który był niewidoczny. Ale zdobył gola i ze swojej roli wywiązał się znakomicie!" - można było przeczytać po spotkaniu w "Kickerze".

- Mario był tym decydującym czynnikiem, przesądzającym o tym, że z boiska zeszliśmy jako zwycięzcy. Jego dojście do pozycji i sam strzał były światowej klasy. To najlepsza odpowiedź na wszystkie krytyczne głosy - mówił z kolei po meczu Mats Hummels.

W meczu z Holendrami mierzący 185 centymetrów napastnik do siatki trafił dwa razy. Dwukrotnie doskonałymi podaniami obsługiwał go Schweinsteiger i w sytuacjach sam na sam z Maartenem Stekelenburgiem nie dawał bramkarzowi Romy najmniejszych szans na skuteczną interwencję.

WIDEO: Pierwszy gol Gomeza w meczu z Holandią ?

Zupełnie inaczej wygląda choćby postawa Robina van Persie. Kapitanowi Arsenalu udało się co prawda po fenomenalnej indywidualnej akcji i strzale z dystansu pokonać Manuela Neuera, ale generalnie razi on nieskutecznością. Gdyby wykorzystał choć połowę świetnych sytuacji, jakie miał w meczach z Chorwacją i Niemcami, miałby na koncie więcej bramek niż napastnik Bayernu.