Dania
2
Portugalia
3
Portugalski gwiazdor Realu Madryt wciąż czeka na pierwsze trafienie podczas Euro 2012. W wygranym 3:2 meczu z Duńczykami zawiódł na całej linii. Ronaldo nie wykorzystał dwóch sytuacji sam na sam, chwilę później rywale wyrównali.
Ronaldo w poprzednim sezonie w barwach Realu Madryt zdobył łącznie 60 bramek (we wszystkich rozgrywkach). W klasyfikacji najlepszych strzelców Europy wyprzedził go tylko Leo Messi z Barcelony. Po sezonie bramkostrzelny Portugalczyk zapowiadał, że zależy mu na udowodnieniu swojej przydatności w barwach narodowych podczas turnieju w Polsce i na Ukrainie.

Tak padały bramki w meczu Porgugalia - Dania. Zobacz animacje

W pierwszym meczu z Niemcami Ronaldo miał wielką ochotą do gry, często dryblował i wypracowywał partnerom sytuacje strzeleckie. Gola jednak nie udało się zdobyć.

W drugim spotkaniu turnieju Portugalczycy mierzyli się z Duńczykami. Gwiazdor Realu od początku spotkania był aktywny i bardzo chciał zdobyć bramkę. Grał jednak niedokładnie i egoistycznie. W drugiej połowie zmarnował dwie stuprocentowe sytuacje strzeleckie - najpierw w 50. minucie przegrał pojedynek z Andersenem, by kilkanaście minut później fatalnie spudłować będąc sam na sam z bramkarzem.

Ronaldo miał wiele szczęście - w prawdzie po jego pudłach rywale zdążyli wyrównać za sprawą Bendtnera - kilka minut później bramkę na wagę trzech punktów zdobył Varela.

Po dwóch spotkaniach Ronaldo i spółka mają w trzy punkty. W ostatnim meczu grupowym zmierzą się z Holandią.