Euro 2012. Grecja - Czechy 1:2. Koszmarny kiks wielkiej gwiazdy [OCENY]

Czesi zdecydowanie poprawili taktykę i grę w defensywie, dlatego zasłużenie pokonali Grecję 2:1. Mieli zespół bardziej wyrównany i imponowali dynamiką. Najbardziej zawiódł gwiazdor Chelsea Petr Cech, który popełnił fatalny błąd.

Grecja - Czechy - oceń piłkarzy, komentuj! ?

W drużynie Czech dobrze zagrali piłkarze drugiego planu - Hubschman, Sivok, Geber Selassie - to miał duży wpływ na postawę całego zespołu i wygraną. Grecy bardzo rozczarowali. Grali słabo, nie stworzyli sobie żadnych dogodnych okazji bramkowych, a gola zdobyli po koszmarnym błędzie rywali.

Czechy

Petr Cech 2

Wielka gwiazda futbolu i kolosalny błąd, który pozwolił Grekom wrócić do meczu. Cech interweniował dziwnie nieporadnie, tak jakby był słabo skoncentrowany. Słaby mecz w jego wykonaniu.

Geber Selassie 4

Dobry, efektowny występ tego prawego obrońcy. Groźnie włącza się do akcji ofensywnych. Zaliczył asystę przy drugim golu, kiedy świetnie wyłożył piłkę Pilarzowi.

Michal Kadlec 4

Trener Michal Bilek przesunął go z boku obrony na środek defensywy zamiast Romana Hubnika, którego wcześniej Rosjanie ogrywali jak chcieli. Kadlec jest lepszym piłkarzem, bardziej uniwersalnym i nie zawiódł.

Tomas Sivok 3+

Grał dobrze, spokojnie. Notę obniż mu fakt, że to on zderzył się z Cechem przy bramce dla Greków. Niby więcej winy ponosi przy tej sytuacji bramkarz, ale stoper też był dziwnie nieporadny

David Limbersky 3

Solidny, pilnujący swojej strefy

Vaclav Pilarz 3+

Szybki i skuteczny. Drugi mecz na Euro i drugi gol. Przy bramce umiejętnie się przepchał i wyprzedził obrońców. Ale później mało widoczny i efektywny.

Tomas Hübschman 4

Bardzo solidny defensywny pomocnik. Zdecydowanie wzmocnił druga linię zespołu. Na Euro 2012 wszedł w drugiej połowie meczu z Rosja i już raczej nie odda miejsca w podstawowym składzie. Doskonała asysta przy pierwszym golu Jiracka.

Tomas Rosicky 4

Zagrał dobre 45 minut. Dyrygował, dogrywał, dominował w środkowej strefie boiska. Jak wiele znaczy dla swojego zespołu można było zobaczyć w drugiej połowie, gdy gra Czechów wyraźnie siadła. Nie zagrał po przerwie, gdyż najprawdopodobniej miał problemy z kontuzjowaną niedawno noga.

Petr Jiracek 4

Podobnie jak z Rosją zaczął mecz świetnie. Przy pierwszym kontakcie z piłką strzelił gola. Dynamiczny, dużo biegał, ale z upływem minut gasł.

Jaroslav Plasil 3

Wypadł lepiej niż z Rosją. Niby mało widoczny, ale pożyteczny.

Milan Baros 2

Nie jest w wielkiej formie. Widać, że nie czuje piłki. Jak na tak doświadczonego zawodnika, dziwnie zagubiony i nieporadny.

Daniel Kolar 1+

Zastąpił Rosickiego, ale grał słabo. Nie potrafił przytrzymać piłki, narzucić swojego stylu. Taktycznie zmieniony przed końcem.

Tomas Pekhart 1+

Czescy dziennikarze domagali się, aby grał od początku za Barosa. Wystąpił 25 minut, ale był słabiutki, bezproduktywny. Pod koniec Sivok krzyczał na niego i kazał mu się wrócić i walczyć o górne piłki w obronie. Bo imponuje tylko wysokim wzrostem.

Grecja

Kostas Chalkias 1+

Dwie bramki w sześć minut - przejdzie do historii jako ten, któremu najszybciej w historii Euro strzelono właśnie dwa gole.

Vassillis Torossidis 2+

Starał się włączać do akcji ofensywnych, ale tak jak cała defensywa Greków nie zachwycił.

Kyrakios Papadopoulos 2

Stoper Greków w początkowej fazie meczu niezbyt sobie radził z rywalami. Potem było nieco lepiej.

Kostas Katsouranis 2

Zagubiony, niepewny. Kiedy Czesi szybko strzelili dwa gole wystawił piłkę Barosowi i po kwadransie gry mogło być dramatycznie. Na szczęście Baros jest w takiej samej formie, jak stoperzy Greków.

Jose Holebas 1+

Obydwie bramki stracone po akcjach na jego stronie. Był wolny, Jiracek oraz Geber Selassie robili z nim co chcieli.

Janis Maniastis 2+

Niewidoczny, defensywnie usposobiony. Niczym się nie wyróżnił.

Gorgios Karagunis 2+

Doświadczony pomocnik Greków tym razem był trochę bezradny. Druga linia Czechów grała wszechstronniej. Sposobem na grę nie może być ciągłe wrzucanie piłki na wysokiego napastnika.

Fotakis 1+

Kompletnie niewidoczny i zmieniony po pierwszej połowie.

Fortounis 2

Skrzydłowy Greków nie wniósł nic pozytywnego do gry swojego zespołu.

Dimitris Salpingidis 2+

Dużo biegał, ale efektów z tego nie było.

Gorgios Samaras 3

Grecy przyjęli dość prymitywna taktykę - mieli problemy z konstruowaniem akacji, więc wrzucali piłki na silnego i wysokiego Samarasa. Ten ofiarnie walczył, zgrywał piłki, ale był osamotniony.

Michalis Sifakis - 3

Wszedł w 20 minucie i w zasadzie niewiele miał roboty. Popisał się dobrą interwencją przy groźnym strzale Rosickiego.