Holandia na Euro 2012. Sneijder: Nie musimy być przyjaciółmi, żeby wygrywać

1 : 2
Informacje
Euro 2012 - Grupa B
Środa 13.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Holandia
1
Niemcy
2
- Atmosfera w zespole nie jest taka, jak na MŚ w RPA - powiedział w poniedziałek portalowi Algemeen Dagblad pomocnik reprezentacji Holandii Wesley Sneijder. W pierwszym meczu Euro 2012 ?Pomarańczowi? przegrali niespodziewanie z Danią.
W kolejnym spotkaniu piłkarze Berta van Marvijka zagrają z Niemcami. Jeżeli nie wygrają, praktycznie stracą szanse na wyjście z grupy.

Po porażce z Duńczykami pojawiły się pogłoski o konfliktach pomiędzy piłkarzami i szkoleniowcem. Według plotek, van Marwijk nie może znaleźć wspólnego języka z Rafaelem van der Vaartem, Klaasem-Janem Huntelaar i Nigelem de Jongiem. W meczu z Danią tylko ten ostatni zagrał w wyjściowym składzie. Huntelaarowi coraz bardziej ma się nie podobać, że szkoleniowiec stawia w ataku na Robina van Persiego.

Sneijder zaprzecza pogłoskom o rzekomym konflikcie z van Marwijkiem, ale przyznaje, że atmosfera w zespole jest daleka od ideału. - Nie jest tak, jak na MŚ w RPA. Ale to normalne, jeśli przegrywa się w pierwszym meczu. Nie jest powiedziane, że musimy być przyjaciółmi. Nie zauważyłem, żeby tworzyły się wśród nas jakieś grupki. Jeżeli tak będzie, to zareaguję, bo przyjechałem tu, żeby zostać mistrzem Europy - powiedział w poniedziałek zawodnik Interu portalowi Algemeen Dagblad.

Holandia jest naszpikowana gwiazdami, van Marwijk ma spore pole manewru, ale też kłopot, bo każdy pali się do gry. Zdaniem Sneijdera trudno jest dogodzić wszystkim. - W naszym zespole jest kilku zawodników z ogromnym ego. To normalne. Huntelaar jest najlepszym strzelcem Bundesligi, van Persie ligi angielskiej, a de Jong wygrał z Manchesterem City mistrzostwo.

Swój mecz z Niemcami Holendrzy rozegrają w środę o godzinie 20.45. Tego samego dnia o 18., Portugalia zmierzy się z Danią.