Euro 2012. Daniele De Rossi: Balotelli? Cóż, zdrzemnął się...

Hiszpania
1
Włochy
1
Daniele De Rossi był jednym z wyróżniających się piłkarzy reprezentacji Włoch w zremisowanym przez ?Squadra Azzurra? 1:1 meczu z Hiszpanią. Tego samego nie można powiedzieć o Mario Balotellim, który nie wykorzystał idealnej sytuacji do zdobycia bramki
Środkowy obrońca szczególnie dobrze zagrał w pierwszej połowie spotkania, kiedy udanie powstrzymywał ataki drużyny hiszpańskiej. Zadanie miał jednak ułatwione, bo mistrzowie Europy grali bez wysuniętego napastnika. - Zdziwiliśmy się, kiedy zobaczyliśmy wyjściowy skład Hiszpanów, w którym nie było żadnego napastnika. A wiadomo, że obecność takiego gracza na boisku zawsze daje punkt odniesienia dla naszej obrony - przekonywał De Rossi. Dlatego bardziej zadowolony jestem z mojej gry w pierwszych 45 minutach. W drugiej nie upilnowaliśmy Fernando Torresa, który miał swoje okazje do zdobycia gola - dodał środkowy obrońca reprezentacji Włoch.

De Rossi nie omieszkał skrytykować Balotellego, który w 54. minucie zmarnował idealną sytuację do zdobycia gola. - Świetnie odebrał piłkę Sergio Ramosowi i był miał doskonałą okazję, by zdobyć bramkę, bo obok niego nie było już żadnego hiszpańskiego obrońcy. Ale cóż, pod bramką Ikera Casillasa postanowił się zdrzemnąć... - stwierdził włoski obrońca.

A Ty jak oceniasz grę Włochów? oceń na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »