Euro 2012. Gazzetta dello Sport: "Włochy! 1:1 z Hiszpanią jest OK"

1 : 1
Informacje
Euro 2012 - Grupa C
Niedziela 10.06.2012 godzina 18:00
Wyniki szczegółowe
Wynik
Hiszpania
1
Włochy
1
"Dobra postawa piłkarzy sprawiła, że stawili czoła mistrzom. W końcówce Hiszpanie włączyli turbo, ale Włochy pokazały charakter" - pisze największy włosi sportowy dziennik.
"W pierwszej połowie piłkarze zagrali znakomicie. Zwłaszcza w porównaniu z trzema ostatnimi meczami sparingowymi zakończonymi porażkami. Jak chciał Prandelli jego piłkarze wysoko atakowali rywali. Piłkę częściej mieli Hiszpanie i prowadzili grę, ale nie było z tego efektów. Zwłaszcza, że próbowali wejść z piłką do bramki, podczas gdy De Rossi i Chiellini nie pozwalali im wejść nawet w pole karne. Groźne próby Cassano i Pirlo zatrzymał trochę niezdarnie, ale efektywnie Casillas" - uważa włoski korespondent. "Za to po główce Motty zachował się znakomicie."

Po przerwie dziennik przyznaje, że Hiszpania jest dużo silniejsza. O zmarnowanej sytuacji Balotelliego Gazzetta dello Sport pisze, że "zachował się jak na poniedziałkowym meczu ze znajomymi". Wtedy jednak wchodzi Di Natale, nie daje się załapać na spalonym i idealnie kopie obok Casillasa. "Wtedy piłkarze czują się mocni na pięknej Arenie w Gdańsku, podobnie jak kibice, choć są w mniejszości".

Hiszpania błyskawicznie wyrównała, bo: "Giaccherini zgubił krycie Cesca Fabregasa". Dziennikarz Gazzetta dello Sport przyznaje, ze w końcówce Hiszpania załapała wiatr w żagle. Atakowała, zwłaszcza po wejściu Torresa, który do końca "trzymał w napięciu Włochów", ale "Buffon był znakomity. I mecz kończy się bez wygranych i przegranych, ale biorąc pod uwagę klasę rywala, Włosi mają więcej powodów do radości"