Euro 2012. Mandżukić najlepszy - oceny Chorwatów po meczu z Irlandią

1 : 3
Informacje
Euro 2012 - Grupa C
Niedziela 10.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Irlandia
1
Chorwacja
3
Przepychał się z irlandzkimi stoperami i dwukrotnie udało mu się ich oszukać. Pierwszą bramkę strzelił w wyjątkowo ekwilibrystyczny sposób - Mario Mandżukić zasłużył na piątkę w wygranym przez Chorwatów 3:1 meczu z Irlandią.
Pletikosa 3+: Nie miał zbyt wiele pracy. Przy strzelonej przez Irlandczyków bramce był bezradny.

Srna 4+: Doświadczony, pewny siebie, uniwersalny. Niezwykle cenny gracz. Mimo że jest nominalnym prawym obrońcą, grał jak typowy skrzydłowy. Świetna asysta przy pierwszej bramce.

Corluka 3: Przez większą część kariery grał jako prawy obrońca, dlatego występując na stoperze, miał pewne problemy z irlandzkimi napastnikami. Przede wszystkim przegrywał pojedynki powietrzne. Jest mało zwrotny, przy lepszych napastnikach może mieć problemy.

Schildenfeld 3: Typowy stoper do przerywania akcji. Wysoki, solidny, nie popełnił większych błędów, ale podobnie jak Corluka miał kłopoty w walce o górne piłki.

Strinić 3+: Waleczny, bardzo pracowity. Jednak w ofensywie nie tak widowiskowy i dobry, jak Srna.

Rakitić 3: Najmniej widoczny z ofensywnych piłkarzy Chorwatów. Niczym szczególnym się nie wyróżnił.

Vukojević 3+: Defensywny pomocnik zabezpieczający ofensywne poczynania bardziej kreatywnych kolegów

Modrić 4+: Pokazał swoje wielkie umiejętności. Rządził w środku pola i regulował rytmem gry Chorwatów. Kreatywny, świetny w ofensywie.

Perisić 4 : Na początku mało widoczny, ale z upływem minut coraz lepszy. Szarpał lewym skrzydłem, dwa razy groźnie strzelał z dystansu. Świetna asysta przy trzecim golu dla Chorwatów.

Mandżukić 5 : Silny jak tur, twardy i waleczny. Potrafi grać zarówno przodem, jak i tyłem do bramki. Przepychał się z irlandzkimi stoperami i dwukrotnie udało mu się ich oszukać. Pierwszą bramkę strzelił w wyjątkowo ekwilibrystyczny sposób.

Jelavić 4: Twardy, przyzwyczajony do gry przeciwko silnym obrońcom, bo na co dzień gra w angielskim Evertonie. Wykazał się dużym sprytem wykorzystując sytuacyjną okazję strzelecką i zdobył gola.