Reprezentacja Czech mistrzem Europy! Ale w futbolu stołowym

W niedzielę w centrum handlowym Magnolia Park odbył się miniturniej w futbolu stołowym. Był on symulacją odbywającego się właśnie turnieju Euro 2012. Najlepsza okazała się w nim reprezentacja Czech.
Turniej odbywał się na takich samych zasadach, jak mistrzostwa Europy. Dwuosobowe drużyny złożone były z amatora i gracza profesjonalnego. Każda z ekip została przydzielona do reprezentacji i rozpoczynała rywalizację od fazy grupowej.

W miniturnieju Euro najlepsza okazała się reprezentacja Czech, którą utworzyli Michał Chojnacki i Paweł Sielski. W finale pokonali Hiszpanię 2:1 (Marcin Niewiadomski i Marcin Sopkowski). Polska, w której zagrali Łukasz Kumaszka i Czarek Bdzikot odpadła w półfinale, z późniejszymi zwycięzcami turnieju. Biało-czerowni ostatecznie zajęli czwarte miejsce, tuż za Szwedami (Damian Świeżek, Sebastian Michalak).

W turnieju rodzinnym najlepsza okazała się para Agnieszka Kaczyńska i Łukasz Bryjak. Zwycięzcy o naszej zabawie dowiedzieli się w sobotę, ze strony wroclaw.gazeta.pl. Postanowili zgłosić się do turnieju, bo jak tłumaczą: piłkarzyki to ich pasja. Oddają się jej nawet w pracy.

- Poziom był bardzo wysoki i grało nam się ciężko i dlatego tym bardziej cieszymy się, że zajęliśmy pierwsze miejsce - mówiła pani Agnieszka.

Co ciekawe zwycięzcy turnieju, byli jednymi z niewielu, którym udało się strzelić trzy bramki dwukrotnym mistrzyniom świata - Agacie Ćwiąkale i Agnieszce Rutkowskiej. A właśnie o to chodziło w zabawie, w której do zgarnięcia był sprzęt sportowy ufundowany przez sieć sklepów Intersport oraz gadżety kibica.

Na zakończenie zawodów pokazowy mecz rozegrali zawodnicy Wrocławskiego Klubu Piłki Stołowej - Kacper Grzebiela i Sebastian Gąsior, którzy zmierzyli się z naszymi mistrzyniami. W niezwykle wyrównanym spotkaniu, minimalnie lepsi okazali się panowie, którzy w trzecim decydującym secie wygrali 8:7, a cały mecz 2:1.

Organizatorzy turnieju: Gazeta Wyborcza, Magnolia Park i portal wroclaw.sport.pl.

Turniej ProAma: 1. Czechy: Michał Chojnacki i Paweł Sielski 2. Hiszpania: Marcin Niewiadomski i Marcin Snopkowski 3. Szwecja: Damian Świeżek i Sebastian Gąsior 4. Polska: Łukasz Kumaszka i Czarek Bdzikot Turniej Rodzinny: 1. Agnieszka Kaczyńska i Łukasz Bryjak 2. Robert i Michał Sawiccy 3. Michał i Wojciech Maj 4. Dorota i Maciej Traczyńscy