Trener Rosjan Dick Advocaat niedługo wróci do Wrocławia i znów tu zagra

Trener reprezentacji Rosji Dick Advocaat wygrał we Wrocławiu z Czechami 4:1, a już w lipcu do naszego miasta wróci. Wówczas holenderski szkoleniowiec będzie prowadził PSV Eindhoven w turnieju towarzyskim Polish Masters.
Advocaat kontrakt z PSV podpisał jeszcze przed rozpoczęciem Euro 2012. Co ciekawe, jego umowa z holenderskim klubem obowiązuje od 1 lipca, czyli dnia, kiedy odbędzie się finał mistrzostw Europy. Na razie prowadzona przez Holendra reprezentacja Rosji w turnieju radzi sobie znakomicie, bo w pierwszym meczu we Wrocławiu rozbiła Czechów aż 4:1. Po spotkaniu Advocaat chwalił postawę swoich piłkarzy, ale komplementował również wygląd nowego Stadionu Miejskiego. Na ten obiekt Holender wróci już niedługo. Jako opiekun PSV przyjedzie bowiem na turniej Polish Masters, który 21 i 22 lipca zostanie rozegrany na nowym wrocławskim stadionie. W trakcie zawodów przeciwnikami zespołu z Eindhoven będą: Athletic Bilbao, Benfika Lizbona i Śląsk.

Wraz z Advocaatem na stadionie we Wrocławiu powinien pojawić się także bohater polskiej reprezentacji w meczu z Grecją - bramkarz Przemysław Tytoń. Zawodnik, który w inauguracji Euro 2012 obronił rzut karny na codzień jest bowiem podstawowym bramkarzem PSV.