Euro 2012. Gratka dla kibiców na meczu Hiszpania - Włochy. Po raz pierwszy w historii będą kibicować z "głową do góry"

1 : 1
Informacje
Euro 2012 - Grupa C
Niedziela 10.06.2012 godzina 18:00
Wyniki szczegółowe
Wynik
Hiszpania
1
Włochy
1
Przy okazji niedzielnego starcia Hiszpanii z Włochami w Gdańsku, jednego z największych hitów fazy grupowej Euro 2012, na kibiców czekać będzie nie lada gratka. Po raz pierwszy będą mogli bowiem dopingować piłkarzy w nieznanej dotychczas w Polsce formule...
Chodzi o popularne na stadionach Europy kibicowanie z "głowami do góry". Podczas meczu kibic ma wydrukowane w dużym formacie zdjęcie swojej twarzy i podnosi je do góry pokazując jak "wielkim" jest kibicem. Ta forma kibicowania praktykowana jest na wielu stadionach Europy, ale do Polski zawita po raz pierwszy. Kłopotem byłoby z pewnością, gdyby fani sami musieli drukować zdjęcia, wtedy rozmach akcji byłby z pewnością niewielki. Ale sprzęt do stworzenia takiego zdjęciowego plakatu podczas turnieju udostępniają bezpłatnie organizatorzy akcji "Głowy do góry! Pokaż jak wielkim jesteś kibicem."

Co zrobić, by wejść w posiadanie takiego zdjęcia? Wystarczy przyjść na oznaczone stoisko (na Targu Węglowym w centrum Gdańska), gdzie każdy chętny będzie mógł otrzymać swoje duże zdjęcie i potem, przy odrobinie szczęścia, zostanie pokazany podczas transmisji spotkania Hiszpanii z Włochami. Akcja startuje bowiem właśnie przy okazji tego meczu.

W Gdańsku akcja ma miejsce 10 i 22 czerwca, lokalizacja: Targ Węglowy.

Badanie instytutu Homo Homini wykazało, że kibicowanie swoim dużym wydrukowanym zdjęciem wybrałoby aż 35 proc. osób, które chciałyby wspierać swoją drużynę w niestandardowy sposób. 34 proc. Polaków ucieszyłoby się gdyby fotograf bądź operator kamery uchwycił i pokazał w trakcie transmisji ich twarz podczas oglądania meczu na stadionie.

Więcej informacji: www.glowydogory.pl

Co sądzisz o takiej formie kibicowania? oceń na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? ?