Tłumy poznaniaków przyszły spotkać Irlandczyków i Chorwatów. Chorwaci śpiewają

1 : 3
Informacje
Euro 2012 - Grupa C
Niedziela 10.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Irlandia
1
Chorwacja
3
Miasto od ul. 27 Grudnia aż po Stary Rynek zamieniło się w wielki deptak, po którym spacerują zaciekawieni poznaniacy.
Do Poznania zjechała dziś liczna grupa chorwackich kibiców. Ich reprezentacja w niedzielę rozegra na Bułgarskiej mecz z Irlandią. Irlandczycy są w mieście najdłużej, niektórzy już od poniedziałku. Sa także wyraźnie liczniejsi od Chorwatów, ale ci zaraz po przyjeździe rozśpiewali cały Stary Rynek.

Jedna grupa intonuje pieśni z ogródka pod klubem Shark, inna - po drugiej stronie Starego Rynku. Co ciekawe, w takt chorwackich pieśni podskakują także Irlandczycy z kubkami z piwem w dłoni.

Irlandzcy kibice zaśpiewali także pieśń przy znajdującej się na Rynku poznańskiej Wadze, gdy zauważyli wychodzącą z niej młodą parę, która właśnie brała ślub. Nowożeńcy byli bardzo zaskoczeni.

Korzystając z soboty i ładnej pogody, mnóstwo poznaniaków wybrało się na spacer, by to zobaczyć. To prawdopodobnie jedyna okazja w życiu, by być świadkiem największego święta w dziejach polskiego i poznańskiego sportu.

Knajpy na Starym Rynku oraz ulicy Paderewskiego są dość mocno obłożone gośćmi, ale można jeszcze o tej godzinie znaleźć wolne stoliki.