Euro 2012. Andrea Pirlo do Mario Balotellego: Wydoroślej!

1 : 1
Informacje
Euro 2012 - Grupa C
Niedziela 10.06.2012 godzina 18:00
Wyniki szczegółowe
Wynik
Hiszpania
1
Włochy
1
W swoim pierwszym meczu na Euro 2012 reprezentacja Włoch zmierzy się w Gdańsku z Hiszpanią. Przed meczem z obrońcami tytułu Andrea Pirlo apeluje do Mario Balotellego. - Czas stać się mężczyzną! - przekonuje doświadczony pomocnik Squadra Azzurra
Balotelli to jeden z najbardziej utalentowanych piłkarzy we włoskiej reprezentacji, który ma szansę zostać prawdziwym asem w rękawie selekcjonera Włochów Cesare Prandellego. Jednak w parze z jego talentem idą również jego wybryki, których dopuszcza się na i poza boiskiem. Najgłośniejszy eksces z udziałem gracza Manchesteru City to pożar, który wywołał w swoim mieszkaniu, odpalając w nim fajerwerki. Tuż przed samym Euro Balotelli znów "błysnął", zapowiadając, że każde rasistowskie zachowanie wobec niego spotka się z jego ostrą reakcją, włącznie z bijatyką.

Wybuchowy charakter włoskiego napastnika postanowił utemperować nieco jego bardziej doświadczony kolega z drużyny Andrea Pirlo. - W głębi serca do dobry chłopak - mówi Pirlo "La Gazzetta dello Sport". - Co prawda jest młody, ale powinien dać już jakieś dowody swojej dorosłości. Każdy ma prawo popełniać błędy, ja również je robiłem, ale w odpowiednim czasie dojrzałem - przekonuje Pirlo.

Pomocnik reprezentacji Włoch chce, by jego młodszy kolega w czasie Euro 2012 skoncentrował się wyłącznie na dobrej grze w piłkę. - Tak naprawdę to nie wiem, co w nim siedzi. Wygląda na miłego gościa. Najważniejsze jednak, by robił to co do niego należy na boisku - kończy Pirlo.

Początek spotkania Hiszpania - Włochy w Gdańsku o godz. 18.

Czy słowa Pirlo podziałają na Balotellego? oceń na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? ?