Sport.pl

Bilek: Jesteśmy bardzo rozczarowani

- Jesteśmy bardzo rozczarowani tym, co się stało na boisku. Rosjanie pokazali, że są bardzo silnym zespołem i wykorzystali nasze błędy - mówił selekcjoner reprezentacji Czech po porażce 1:4 w pierwszym meczu Euro 2012.
4 : 1
Informacje
Euro 2012 - Grupa A
Piątek 08.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Rosja
4
Czechy
1
Czesi wysoko przegrali z Rosjanami i długimi momentami byli od rywali znacznie słabsi. Pierwsze dwa gole podopieczni Michala Bilka stracili między 15, a 25 minutą, a kolejne dwa otrzymali na dziesięć minut przed końcem spotkania.

Michal Bilek (selekcjoner reprezentacji Czech):

- Jesteśmy rozczarowani tym, co się stało na boisku. Zaczęliśmy dobrze, przez kwadrans gra układała się tak jakbyśmy chcieli. Niestety, potem straciliśmy piłkę i bramkę, a Rosjanie wykorzystywali nasze błędy. Chcieliśmy dogonić rywali, strzeliliśmy gola, ale na tym się skończyło. Nie mogliśmy sobie poradzić z ofensywą rosyjską, zwłaszcza z Kierżakowem. To on schodził ze skrzydła w drugiej połowie i bardzo absorbował naszych obrońców. Wiedzieliśmy, że Rosjanie mają bardzo dobrych piłkarzy, a teraz potwierdzili, że mają bardzo silną drużynę. Mieliśmy problemy z kryciem w obronie, choć nasi rywale akcje tworzyli prostymi środkami. Czasami wystarczyły jeden dwa podania i już byli groźni.

Teraz musimy pokazać nasz charakter i skoncentrować się na dwóch kolejnych meczach. Nadal wierzymy, że możemy wygrać i awansować do dalszej fazy.

Więcej o: