Euro 2012 w Warszawie. Lewandowski strzelił pierwszego polskiego gola na Narodowym

W 17. minucie meczu otwarcia Euro 2012 gola na 1:0 w meczu z Grecją strzelił urodzony w Warszawie Robert Lewandowski. To pierwszy polski gol na Stadionie Narodowym.
Spotkanie z Grecją jest czwartym meczem na Narodowym. 29 lutego w towarzyskim spotkaniu Polski z Portugalią był bezbramkowy remis. 17 kwietnia sparing z Sevillą zagrała Legia - Hiszpanie wygrali 2:0, a obie bramki strzelił dla nich Senegalczyk Baba Diawara. To on wpisał się na stałe w historię nowego warszawskiego stadionu.

29 kwietnia, w Wielkim Meczu Obu Narodów, w którym polscy celebryci grali z ukraińskimi, do siatki trafił były świetny hokeista Mariusz Czerkawski, ale tę bramkę trudno uznać za historyczną dla Polski. Impas przełamał dopiero Lewandowski, który do bramki Kostasa Chalkiasa trafił sprytnym strzałem głową po świetnym podaniu Jakuba Błaszczykowskiego.

I nie było to zaskoczenie, bo Lewandowski to największa gwiazda reprezentacji Polski, najlepszy zawodnik minionego sezonu Bundesligi. W sondzie, w której naszych internautów pytaliśmy przez meczem o to, kto strzeli pierwszego polskiego gola na Narodowym, najwięcej, 38 proc. z niemal tysiąca głosujących uznało, że zrobi to właśnie Lewandowski.

24-letni napastnik pochodzi z Warszawy, ze sportowej rodziny. Tata uprawiał judo i grał w piłkę w Hutniku Warszawa. Lewandowski grał w Partyzancie Leszno, Delcie Warszawa, Varsovii, był także w rezerwach Legii, a do Lecha Poznań odszedł po dwóch świetnych sezonach w Zniczu Pruszków. Obecnie jest gwiazdą Borussii Dortmund.