Sport.pl

Dirk Kuyt: Dzięki wizycie w Auschwitz jesteśmy silniejsi

Zdaniem holenderskiego pomocnika wizyta w byłym obozie koncentracyjnym miała pozytywny wpływ na holenderskich piłkarzy. - Czujemy się silniejsi jako grupa. Takie przeżycia zbliżają ludzi do siebie - mówił piłkarz na łamach holenderskich mediów.
0 : 1
Informacje
Euro 2012 - Grupa B
Sobota 09.06.2012 godzina 18:00
Wyniki szczegółowe
Wynik
Holandia
0
Dania
1
Holenderscy zawodnicy odwiedzili Auschwitz we środę. Wizyta zrobiła na nich ogromne wrażenie. Swoje przeżycia opisał, m.in. Gregory van der Wiel, obrońca Ajaksu Amsterdam. O pobycie w byłym obozie wypowiedział się także Dirk Kuyt, pomocnik który niedawno przeszedł do tureckiego Fenerbahce.

Piłkarz przekonuje, że na holenderskich zawodników wizyta w Auschwitz podziałała... motywująco. - Kiedy dzielisz ze sobą pewne przeżycia, czujesz silniejszą więź z drugim człowiekiem. Dlatego czujemy się silniejsi jako grupa, bardziej związani ze sobą - ocenia zawodnik.

Kuyt jest przekonany, że pobyt w Auschwitz nie rozproszył uwagi zawodników i ci wystarczająco skoncentrowani podejdą do sobotniego spotkania. - Dobrze nam zrobiło oderwanie się od futbolu, bo od jakiegoś czasu dzień i noc myślimy o piłce - mówi piłkarz, który w sobotę najprawdopodobniej usiądzie na ławce rezerwowych.

Początek meczu Holandia - Dania o godzinie 18.

Więcej o: