Euro 2012. Eduardo: Najważniejsze to strzelić wcześnie gola Irlandii, a wtedy będzie łatwiej dla nas

Irlandia to zespół złożony z dobrej jakości piłkarzy, którzy są bardzo agresywni i skłonni do walki przez całe 90 minut. Mają też duże doświadczenie z gry w Premiership - mówi przed meczem z Irlandią napastnik reprezentacji Chorwacji Eduardo.
Eduardo w rozmowie z portalem 24sata.hr przekonuje, że wcześniejsze doświadczenia Slavena Bilicia z mistrzostw Europy, jako zawodnika i trenera pomogą reprezentacji w odpowiednim przygotowaniu się do pierwszego meczu z Irlandią.

- Jeżeli udałoby nam się wcześnie zdobyć bramkę, to bardzo ułatwi nam walkę z Irlandczykami. W takim przypadku musieliby się otworzyć i pozostawić dużo miejsca do gry. Irlandia to zespół złożony z dobrej jakości graczy, są bardzo agresywni i skłonni do walki przez całe 90 minut. Mają też duże doświadczenie z gry w Premiership i dlatego musimy się przygotować się do meczu pełnego walki - powiedział Eduardo.

29-letni snajper Szachtara Donieck, która ma za sobą także występy w Arsenalu Londyn twierdzi, że największym zagrożeniem dla jego drużyny będzie doświadczony Robbie Keane.

- To ich najlepszy gracz. W każdym meczu gra na wysokim poziomie. Potrafi się dobrze ustawić na boisku i cały czas jest groźny dla przeciwników - mówi urodzony w Brazylii piłkarz o napastniku Los Angeles Galaxy.

Eduardo wobec kontuzji Ivicy Olicia wydaje się pewniakiem do gry w wyjściowym składzie na pierwsze spotkanie z Irlandią. Jego partnerem w ataku będzie mający za sobą bardzo udany sezon w Evertonie Nikica Jelavić.

Mecz Irlandia-Chorwacja w poniedziałek, o godz. 20:45.