Sport.pl

Holenderski piłkarz wstrząśnięty wizytą w Auschwitz: To w głowie się nie mieści

Gregory van der Wiel na swojej oficjalnej stronie internetowej opisał wizytę w muzeum Auschwitz oraz trening na stadionie Wisły Kraków.
Wszyscy kibice z Krakowa są na Facebooku Kraków - Sport.pl »


Obrońca Ajaxu Amsterdam przyznał, że środowa wizyta w byłym obozie koncentracyjnym bardzo nim poruszyła: "To miejsce wywarło na nas naprawdę duże wrażenie. Zginęło tam ponad milion ludzi. To się w głowie nie mieści. Auschwitz to prawdopodobnie jedno z najgorszych miejsc w historii Europy. Można tam było zobaczyć buty, także buty dzieci i inne części dobytku tych niewinnych ludzi. Brak słów, by opisać to uczucie. To niewyobrażalne. Zróbmy wszystko, by takie miejsce, jak Auschwitz nie powstało nigdy w przyszłości. Co możemy zrobić? Pokonać rasizm i dyskryminację. Oceniajmy ludzi po ich czynach, a nie po wyglądzie"- napisał Van der Wiel.

Van der Wiel twierdzi, że przygotowania do turnieju idą zgodnie z planem. W środę trenował z reprezentacją podczas otwartych zajęć na stadionie Wisły. Oglądało je prawie 25 tys. kibiców. "Jestem bardzo zmotywowany, by osiągnąć dobry rezultat, pozostali piłkarze reprezentacji Holandii także. Mam nadzieję, że kibice będą nas wspierać" - kończy obrońca. Holendrzy w sobotę meczem z Danią rozpoczną walkę w mistrzostwach.

Więcej o: