Sebastian Boenisch: Dobra seria

- Rozegrałem w reprezentacji pięć spotkań i jeszcze żadnego nie przegrałem. Mam nadzieję, że ten trend nie zmieni się również w trakcie Euro - trzyma kciuki obrońca reprezentacji Polski, który na Euro zagra w butach adidas adizerof50 z mocą miCoach.
Jak zareagował Pan na informację, że Polska i Ukraina zorganizują Mistrzostwa Europy?

Oczywiście bardzo się cieszyłem, że mistrzostwa odbędą w Polsce. Myślę, że to wyjątkowa impreza i z pewnością pozytywnie wpłynie na rozwój naszego kraju. Oczekuję wysokiego poziomu sportowego i bardzo się cieszę, że zagramy właśnie w Polsce.

Polska pierwsze dwa mecze rozegra na Stadionie Narodowym. Jakiej atmosfery się Pan spodziewa?

Podczas meczu z Portugalią atmosfera na Stadionie Narodowym była wspaniała. Myślę, że w meczu z Grecją atmosfera będzie jeszcze lepsza. Na ulicach czuć futbolową gorączkę. Wszędzie widać plakaty, banery, reklamy. Myślę, że kibice też bardzo się cieszą, a ich humor będzie poprawiał się z każdym naszym meczem. Wierzę w to, bo rozegrałem w reprezentacji pięć spotkań i jeszcze żadnego nie przegrałem. Mam nadzieję, że ten trend nie zmieni się również w trakcie Euro.

Od kilku tygodni gracie i trenujecie piłką adidas Tango 12. Widać różnicę?

Piłka daje możliwość wykonywania szybkich strzałów. Jeśli ktoś, mówiąc po piłkarsku, ma szybką nogę, ta piłka będzie mu pasować. Z drugiej strony przysporzy ona problemów bramkarzom.

Pierwszy mecz gracie z Grecją. Jak ocenia Pan ten zespół i wasze szanse w tym spotkaniu?

Analizy poszczególnych zespołów oraz obranie taktyki przed meczami to zadanie trenera. Nie jestem w stanie powiedzieć jak będzie wyglądał ten mecz ale jedno jest pewne: musimy go wygrać!

Jak ważny jest dobry początek turnieju?

Bardzo ważny, zwłaszcza, że cel minimum to ćwierćfinał. Innej możliwości nie biorę pod uwagę.

W grupie mamy też Rosjan i Czechów. Mamy szanse na awans do ćwierćfinału?

Oczywiście, że tak. Kluczowi zawodnicy w zespole Rosji to Arszawin i Pawluczenko i to oni mogą okazać się dla nas najgroźniejsi. Czesi też mają gwiazdy, mle my nie boimy się rywali. Wierzę, że pokonamy te drużyny i będziemy mocni jako zespół.

Kto jest dla Pana faworytem Euro?

Myślę, że najsilniejsze drużyny to: Niemcy, Hiszpania i Holandia. Moim zdaniem to właśnie te zespoły mają największe szanse na medal.

Jacy piłkarze będą największymi gwiazdami Euro?

Ciężko powiedzieć. Mam nadzieję, że będzie to zawodnik naszej drużyny. Ale tak naprawdę bardzo trudno określić, kto będzie gwiazdą a kto nie. Dla nas najważniejszym celem jest wyjście z grupy. I tylko to się liczy.