Rosjanie i Ukraińcy chwalą Wrocław: Piękna, polska Wenecja

Rosyjskie i ukraińskie media tuż przed rozpoczęciem Euro 2012 sporo piszą o Wrocławiu, analizując przygotowania miasta do imprezy.
Ukraina wraz z Polską jest organizatorem Euro 2012 - z tego względu miejscowe media opisują, to co dzieje się we Wrocławiu. Z kolei rosyjskie media piszą o stolicy Dolnego Śląska, gdyż Rosja zagra we Wrocławiu swój pierwszy mecz na Euro 2012. 8 czerwca rywalem Rosjan będą Czesi.

Rosyjski portal internetowy www. newsland.ru pisze przede wszystkim o dobrej organizacji mistrzostw we Wrocławiu. Dziennikarze z Rosji podkreślają przede wszystkim, że miasto jest czyste, ma wyremontowany i praktycznie nowy dworzec kolejowy oraz nowoczesne lotnisko.

Rosjanie chwalą także dobre drogi, bardzo dokładne i zrozumiałe drogowskazy. Podkreślają, że dobrze przygotowany do Euro 2012 we Wrocławiu jest stadion oraz prawie już ukończona Strefa Kibica.

Trzeba przyznać, że Rosjanie są obiektywni. Jedyny minus jaki widzą - to złe i niewygodne połączenie z Warszawą. Zarówno kolejowe, jak i drogowe. Oczywiście mają rację w stu procentach. Dziennikarze z Rosji piszą też, że 90 procent mieszkańców Wrocławia cieszy się, że są gospodarzami Euro 2012.

Z kolei ukraiński portal www.segodnya.ua prezentuje projekt specjalny, który nazywa "Mapą Kibica". W tekście opisane są najciekawsze miejsca we Wrocławiu. Autorzy polecają, to co można robić oprócz kibicowania w mieście, podają praktyczne informacji i ceny: gdzie i co można zjeść, wypić i co kupić.

Według dziennikarzy najbardziej popularnym daniem jest u nas żurek i piwo .Dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na piwo za 10 zł w Rynku, proponują zakupy w sklepach i piwo Piast. Oczywiście Rosjanie opisując Wrocław, zauważają że to polska Wenecja.

Z kolei sport-express.ru historycznie zauważa, że we Wrocławiu strefa kibica będzie słowiańska. Tu spotkają się: Polacy, Czesi i Rosjanie.

Natomiast na rosyjskim facebooku, czyli stronie vkontakte.ru.vk.com, umieszczono ogłoszenie o imprezie przedmeczowej we wrocławskim klubie NOVOCAINA . W czwartek, na dzień przed meczem z Czechami organizują ja Rosjanie mieszkający we Wrocławiu.

A na rosyjskich formach internetowych pojawia się informacja - jeżeli reprezentacja Rosji będzie dobrze grała, to do Polski przyjedzie premier Rosji Dmitrij Miedwiediew.

A co z prezydentem Władymirem Putinem?