Carlsberg FanCamp - kolejna Strefa Kibiców na Euro 2012

Euro 2012. Firma Carlsberg organizuje na czas Euro 2012 swoją Strefę Kibica. We Wrocławiu taka strefa wraz z miejscami noclegowymi powstaje w Młodzieżowym Centrum Hippiki i Rekreacji przy ul. Lotniczej 72.
W każdym z miast-gospodarzy Euro 2012 powstanie piłkarskie miasteczko Carlsberg FanCamp, które oprócz miejsc noclegowych oferuje inne atrakcje. Miasteczko kibiców Carlsberg FanCamp ze strefą noclegową oraz specjalnymi, nie tylko piłkarskimi atrakcjami, którym będzie można przez czas trwania rozgrywek stać się częścią sportowego święta. Miasteczka będą otwarte dla wszystkich, a wstęp na ich teren darmowy

W porozumieniu z władzami Wrocławia wybrano lokalizacje, które pozwolą na łatwe przemieszczanie się pomiędzy Carlsberg FanCamp, oficjalną strefą kibica oraz stadionem. We Wrocławiu będzie to Młodzieżowe Centrum Sportu przy ul. Lotniczej. Strefa będzie czynna od 8 do 17 czerwca.

Miasteczko będzie podzielone na kilka obszarów. Jednym z nich będzie strefa noclegowa. Do dyspozycji kibiców zostanie oddanych do 5 tys miejsc noclegowych z w pełni wyposażonym zapleczem sanitarnym. Każdy z Carlsberg FanCamp oferuje trzy możliwości zakwaterowania: przygotowane przez organizatorów namioty, domki holenderskie oraz miejsca dla camperów.

Równie istotnym miejscem każdego Carlsberg FanCamp będzie strefa zabawy. To tutaj stanie namiot główny ze sceną, na której odbywać się będą koncerty gwiazd. Znajdzie się tam także telebim, na którym będzie można oglądać transmisje meczów na żywo. W strefie zabawy dla amatorów słońca zostanie usypana również plaża, obok której stanie bar.

Na terenie strefy sportu powstaną boiska do piłki nożnej, piłki plażowej oraz siatkówki. Drużyny będą mogły zgłaszać się do rozgrywek w każdej z dyscyplin i stanąć w szranki podczas organizowanych turniejów. Dla osób preferujących inne sporty przewidziano ćwiczenia jogi oraz aerobiku.

Z każdego sektora miasteczka kibice będą mieli łatwy dostęp do strefy gastronomicznej. Na jej terenie będą wydawane śniadania dla gości strefy noclegowej. W ciągu dnia będzie otwarty samoobsługowy bufet, natomiast w nocy będą dostępne wybrane punkty cateringowe.

Carlsberg na terenie miasteczka stworzy także strefę ekologiczną. Mieszkańcy oraz odwiedzający goście będą mogli między innymi wziąć udział w akcjach pod nazwą "Bądź FAIR wobec środowiska. Daj śmieciom kosza". Celem tej inicjatywy jest uwrażliwianie na dbałość o czystość otoczenia z jednoczesnym uświadamianiem, co należy czynić z opakowaniem po wypiciu piwa.

Cena noclegu na Carlsberg FanCamp wynosi od 112 zł za noc w namiocie przy minimalnym pobycie przez 3 noce. Dla camperów jest to od 112 zł od osoby przy minimalnej ilości 4 osób zatrzymujących się w miasteczku Carlsberga na minimum 3 noce. Natomiast w przypadku domku holndereskiego koszty zaczynają się od 330zł od osoby przy założeniu minimum 4 osób odwiedzających Carlsberg FanCamp na minimum 4 noce.

Cena noclegu w namiocie obejmuje śniadanie oraz uprawnia osoby pełnoletnie do odbioru dwóch piw w miasteczku. Wstęp na teren Carlsberg FanCamp i możliwość uczestniczenia we wszelkich atrakcjach odbywających się na jego terenie jest darmowy dla wszystkich, bez znaczenia czy zdecydują się na wykupienie noclegu.

Więcej informacji na www.carlsbergfancamp.pl