Euro 2012 w Warszawie. Gdzie można oglądać mecze w mieście?

Nie masz biletów na Narodowy, a nie uśmiecha ci się oglądanie Euro 2012 w domu przed telewizorem? Jest w czym wybierać - od Strefy Kibica pod Pałacem Kultury, po mały dziedziniec na kampusie UW.
Goście oficjalnej strefy kibica na placu Defilad będą oglądali mecze na jednym z największych ekranów w Warszawie - jego powierzchnia to 147 m kw. Organizatorzy przewidują, że zmieści się tam nawet 100 tys. osób. Wstęp na wszystkie transmisje meczów i imprezy w strefie jest darmowy.

Fan Zone pod Pałacem Kultury startuje w czwartek 7 czerwca o godzinie 17. W dni meczowe strefa będzie czynna od południa do 1 w nocy, a w pozostałe dni od południa do 23. 1 lipca, w dniu finału, strefa będzie otwarta do 4 nad ranem.

Druga strefa kibica i miasteczko namiotowe, Carlsberg FanCamp, będzie działać od 8 do 22 czerwca przy Centrum Olimpijskim (ul. Wybrzeże Gdyńskie 4). - Mecze Euro 2012 będzie można śledzić w specjalnym namiocie na ekranie o wymiarach 7x4 m. Nasza strefa kibica może pomieścić około 3 tys. osób - mówi Maciej Zieliński, rzecznik prasowy Carlsberg FanCamp. Wstęp do miasteczka jest darmowy, ale podczas wejścia należy się zarejestrować i pokazać dowód tożsamości. Piwo w cenie 8 zł za 0,5 l.

Mecze Euro będzie można obejrzeć również w niektórych warszawskich pubach. Część przygotowała na Euro specjalne atrakcje dla kibiców. W Piwiarni Warki (al. Solidarności 117) piwo będzie można kupić w cenie 70 zł za metr, 35 zł za pół metra i 15 zł za litr. - Dodatkowo w okolicach piwiarni będą chodziły hostessy i rozdawały kupony, na których będą różne gratisy. Będziemy również rozdawać kibicom gadżety związane z meczami - opowiada Marcin Szachowicz, jeden ze współwłaścicieli Piwiarni.

W piłkarskiej atmosferze mecze Euro będzie można też obejrzeć w pubie Lolek na Polu Mokotowskim na dużym ekranie i kilkunastu telewizorach. Z tego miejsca kilka relacji na żywo z meczów Euro przeprowadzi ekipa Zczuba.pl.

Transmisje meczów na dużym ekranie planuje pub w podziemiach restauracji Figga (ul. Marszałkowska 138, przy stacji metra Świętokrzyska). Konieczna jest rezerwacja. Pub gwarantuje piwo w cenie 5 zł za 0,5 l przy rezerwacji do 8 czerwca. Wstęp bezpłatny, ale obowiązuje kaucja za rezerwację w wysokości 40 zł na osobę w całości do wykorzystania w barze lub restauracji.

Bar sportowy na stadionie Legii Łazienkowska 3 również będzie pokazywał mecze Euro. W lokalu jest 16 dużych telewizorów i rozwijany ekran o wielkości 5 na 4 metry. W barze zmieści się ok. 200 kibiców. Piwo kosztuje 8-12 zł, w ofercie specjalnej podczas meczu można kupić 8 piw w cenie 7. Rezerwacje na stronie lazienkowska3.com.

Hard Rock Cafe w Złotych Tarasach również nie zapomniał o kibicach. - Będziemy transmitować wszystkie mecze Euro. Pokażemy je na kilkunastu telewizorach na dwóch poziomach restauracji. Najwięcej rezerwacji mamy na mecze z udziałem polskiej reprezentacji - informuje Joanna Rosińska, marketing manager Hard Rock Cafe. Miejsca można rezerwować pod numerem telefonu 668326698, do rezerwacji należy obowiązkowo wykupić tzw. zestaw kibica.

Mecze Euro zawitają też na Uniwersytet Warszawski. Transmisje wszystkich spotkań zostaną pokazane w ramach Letniej Sceny Akademickiej na Małym Dziedzińcu na kampusie UW. Piwo i dania z grilla w ogródku w cenach "studenckich".

Duży ekran, na którym będą pokazywane spotkania Euro stanie też na dziedzińcu Złotych Tarasów, a mecze pokażą też niektóre kina.

Więcej o: