Euro 2012. Ciepłe powitanie Irlandczyków w Sopocie: - Spokojnie, to nie wódka... [WIDEO + FOTO]

1 : 3
Informacje
Euro 2012 - Grupa C
Niedziela 10.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Irlandia
1
Chorwacja
3
Kilkaset osób przywitało na Placu Przyjaciół Sopotu reprezentację Irlandii, która na czas Euro 2012 zatrzymała się w sopockim Sheratonie. - Mam nadzieję i tego Wam życzę, byście zostali u nas do 1 lipca - powiedział płynnym angielskim Prezydent miasta Jacek Karnowski.
Irlandczycy przylecieli do Trójmiasta we wtorek w nocy z Budapesztu, gdzie w poniedziałek wieczorem rozgrywali ostatni sparing przed Euro (zremisowali bezbramkowo z Węgrami).

- W hotelu byli ok. drugiej w nocy i z tego co słyszałem pierwsze wrażenia były znakomite. Sopot ich urzekł - mówi Błażej Kucharski z sopockiego magistratu, odpowiedzialny za kontakt z irlandzką ekipą. - Razem z władzami hotelu staramy się, by naszym gościom niczego nie zabrakło. Na razie mieli tylko jedną zachciankę. Chcą wejść na molo, więc załatwiliśmy im wejściówki, ale na razie trudno powiedzieć, kiedy będą chcieli z nich skorzystać.

Podczas krótkiego przywitania z mieszkańcami Sopotu na scenie zaprezentowała się cała drużyna. Piłkarzom dopisywały humory i nie wyglądali na zmęczonych nocną podróżą.Od prezydenta Karnowskiego Irlandczycy otrzymali pamiątkowe torby plażowe, w których każdy z zawodników dostał puzzle, folder reklamowy Sopotu i... butelkę wody solankowej.

- Spokojnie, to nie wódka - żartował Karnowski, choć piłkarze wyglądali na wyraźnie zaintrygowanych zawartością butelki. - Byście zawsze byli w formie!

Tuż przed prezentacją, w hotelowej sali konferencyjnej piłkarze odbyli pierwszą odprawę taktyczną. O godz. 17 na stadionie miejskim w Gdyni odbędą pierwszy - i wszystko wskazuje na to, że ostatni - otwarty dla kibiców trening. Cały plan pobytu w Trójmieście jest pilnie strzeżony, ale jak usłyszeliśmy w Sopocie, na kolejne otwarte zajęcia nie ma co liczyć.