Selekcjoner Czechów utajnił trening. Operacja Rosja zaczęta

4 : 1
Informacje
Euro 2012 - Grupa A
Piątek 08.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Rosja
4
Czechy
1
Euro 2012: W poniedziałek Czesi mieli we Wrocławiu trening otwarty dla kibiców. We wtorek selekcjoner Michal Bilek zajęcia utajnił, rozpoczynając tym samym realne przygotowania do piątkowego spotkania z Rosją.
Dziennikarzy przybyłych na stadion przy ul Oporowskiej ta informacja nieco zaskoczyła, Wcześniej wydawało się bowiem, że przedstawiciele mediów będą mogli zwyczajowo zobaczyć pierwsze piętnaście minut wtorkowych zajęć. Chwilę po godz. 10 okazało się jednak, że nawet w tym czasie selekcjoner Czechów obecności dziennikarzy sobie nie życzy. Trening został utajniony. Prawdopodobnie czescy piłkarze właśnie dziś rozpoczną już typowe przygotowania do piątkowego spotkania z Rosją, które zainauguruje ich występy na Euro 2012. Początek spotkania o godz. 20.45.

Wychodząc na zajęcia trener Bilek konsultował się z kapitanem drużyny Tomasek Rosickim. Potem wziął do ręki pachołki, a jego asystent zrobione z plastiku stojaki imitujące obrońców. Te zwykle wykorzystuje się przy ćwiczeniu stałych fragmentów gry, lub ćwiczeniu rozgrywania akcji pod polem karnym rywala.

Czesi rozpoczęli od lekkiej rozgrzewki, po której zresztą zaczęło padać. Co robili dalej, nie wiadomo. Płot stadionu przy Oporowskiej okryty jest bowiem czarną płachtą, a centrum prasowe stadionu dokładnie oklejone specjalną folią. Normalnie można by z niego dojrzeć to, co piłkarze robią na boisku.