Euro 2012. Niemieckie gwiazdy trenowały w Gdańsku. Lukas Podolski trafił jako pierwszy

1 : 0
Informacje
Euro 2012 - Grupa B
Sobota 09.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Niemcy
1
Portugalia
0
Blisko 1,5 godziny trwały zajęcia reprezentacji Niemiec podczas pierwszego oficjalnego treningu kadry Joachima Loewa przed Euro 2012. Trening Niemców obejrzało 11 tys. kibiców.
Niespełna trzy godziny po przylocie do Gdańska, piłkarze reprezentacji Niemiec odbyli swój pierwszy otwarty trening na stadionie przy ul. Traugutta. 23 wybrańców trenera Loewa na gdańskim obiekcie pojawiło się punktualnie o godz. 18. Choć po przylocie do Polski piłkarze nie mieli dużo czasu na odpoczynek, to selekcjoner reprezentacji Niemiec postanowił nie oszczędzać swoich podopiecznych. I zaserwował im 1,5-godzinny trening.

Najpierw podzieleni na trzy grupy piłkarze odbyli kilkudziesięciominutową rozgrzewkę pod kierunkiem amerykańskich fizjoterapeutów. Gra w dziadka, stretching i zabawy z piłką były kolejnymi elementami treningu. Uśmiech na twarzy Loewa wywołała zwłaszcza postawa Bastiana Schweinsteigera, który ostatnio zmagał się z kontuzją i niemieccy lekarze do końca nie byli pewni, czy gwiazda Bayernu Monachium zdoła się wyleczyć na Euro 2012. Ostatecznie Schweinsteiger przyleciał do Gdańska i trenował z pełnym obciążeniem.

Byłeś na treningu Niemców? Podziel się wrażeniami! na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »


Ostatnim elementem treningu była gra wewnętrzna, w której trener Loew postanowił sprawdzić, jak radzić sobie będą dwa duety napastników, ustawiając w parach "polską dwójkę" Miroslava Klosego i Lukasa Podolskiego oraz Mario Gomeza i Thomasa Muellera. Lepiej spisali się piłkarze urodzeni w Polsce - pierwszą bramkę dla Niemców, jeszcze przed rozpoczęciem turnieju, zdobył obchodzący w poniedziałek 27. urodziny Podolski, który oprócz gromkiego "sto lat" zebrał na gdańskim stadionie sporą owację.

Równie entuzjastycznie przywitano w Gdańsku największe gwiazdy reprezentacji - Samiego Khedirę i Mesuta Oezila z Realu Madryt, którzy przez większość treningu stanowili dwójkę środkowych pomocników i niewykluczone, że to oni wybiegną w pierwszym składzie w inauguracyjnym meczu Niemców na Euro przeciwko Portugalii.