Sport.pl

Holendrzy odpoczną dopiero w Krakowie

W poniedziałek o godz. 17:20 na lotnisku w Balicach wyląduje reprezentacja Holandii. Po intensywnym obozie przygotowawczym i kilku sparingach podopieczni Berta van Marwijka będą mieli okazję na to, by zregenerować siły i przygotować się do pierwszego meczu grupowego z Danią (9 czerwca).
W sobotę wicemistrzowie świata rozgromili Irlandię Północną (6:0), a 30 maja pokonali Słowaków (2:0). Drugiego gola przeciwko reprezentacji kraju z Europy środkowej zdobył Rafael van der Vaart, który w poniedziałek napisał na swoim profilu na Twitterze: "Wylatujemy do Polski i zaczynamy przygotowania do pierwszego meczu! Nie mogę doczekać się Euro 2012".

Reprezentacja Holandii zamieszka w hotelu Sheraton, a do spotkań będzie przygotowywała się na stadionie przy ul. Reymonta. Pod Wawelem zamieszkają także kibice reprezentacji, którzy nie mają dobrych wspomnień związanych ze stolicą Małopolski. Kilka miesięcy temu w mediach głośno było o tym, że kibole Wisły Kraków grozili fanom Twente Enschede, że do ojczyzny wrócą w workach na śmieci. Podczas pojedynku w fazie grupowej Ligi Europy było jednak spokojnie.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym mieście na Facebooku Kraków - Sport.pl »


Więcej o: