Euro 2012. Niemieccy dziennikarze zachwyceni Dworem Oliwskim w Gdańsku. "Jest jak oaza"

1 : 0
Informacje
Euro 2012 - Grupa B
Sobota 09.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Niemcy
1
Portugalia
0
- Po pierwszej nocy w swojej kwaterze na Euro 2012 na Joachima Loewa czeka niesamowity widok. Ze swojego pokoju trener reprezentacji Niemiec spojrzy na malowniczy ogród, a zasadzone w pobliżu brzozy będą uginać się pod powiewami wiatru. Na granicy posiadłości szemrze strumyk - tak portal sport.de opisuje Dwór Oliwski, gdańską bazę Niemców na Euro 2012.


Jak podkreśla sport.de niemiecka kadra w Gdańsku będzie miała luksusowe warunki.

- Zasłonięci przed widokiem ciekawskich kibiców, na końcu wyboistej leśnej ścieżki, która przed przyjazdem kadry Loewa została wyłączona z ruchu. To tutaj Mesut Oezil wraz z kolegami będą mogli w spokoju wypocząć po trudach meczów na mistrzostwach Europy i skoncentrować się na misji, jaką jest zdobycie tytułu - pisze sport.de.

Do swojej dyspozycji Niemcy będą mieli restaurację, pływalnie, spa i saunę. W pobliżu zlokalizowane jest również boisko treningowe, które nasi zachodni sąsiedzi sami sobie wybudowali (za 2 mln zł) do lekkich treningów.

Jak informuje niemiecki portal w weekend obiekt wizytowała delegacja niemieckiego związku piłki nożnej DFB, aby doprecyzować ostatnie szczegóły. Na poniedziałkowy wieczór, kiedy po przylocie do Gdańska i treningu na stadionie przy ul. Traugutta, Niemcy przyjadą do hotelu, wszystko ma być zapięte na ostatni guzik.

Na którą gwiazdę kadry Niemiec czekacie najbardziej? oceń na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? ?


- Ten ośrodek jest skrojony na miarę naszych potrzeb - przyznaje menedżer reprezentacji Oliver Bierhoff na łamach sport.de. - Znaleźliśmy hotel, w którym będziemy mogli zbudować luźną, rodzinną atmosferę - dodaje Bierhoff.

Jak podkreśla portal o Dwór Oliwski ubiegali się również Hiszpanie, Francuzi i Szwedzi. Wcześniej w gdańskim hotelu nocowały gwiazdy pop - Kylie Minogue i Rod Stewart.