Cristiano Ronaldo i jego koledzy wieczorem lądują w Poznaniu

Wielkie gwiazdy piłki nożnej dziś zjawią się w Wielkopolsce! Reprezentacja Portugalii swoje mecze na Euro 2012 rozgrywa we Lwowie i Charkowie, ale zatrzyma się u nas. W poniedziałek wieczorem przyleci na Ławicę
Specjalny magazyn Sport.pl na Euro 2012


Portugalczycy przylecą do Poznania samolotem wynajętym od ich narodowego przewoźnika - TAP Air Portugal. Z Lizbony wystartują o godz. 16 i po ok. trzech godzinach lotu wylądują na poznańskiej Ławicy. Potem pojadą do hotelu Remes w Opalenicy. Właśnie ten ośrodek Portugalczycy wybrali na swą bazę, choć leży aż 700 km od Lwowa i 1500 km od Charkowa, w których zespół zagra w ramach Euro 2012 z Niemcami, Danią i Holandią.

Wizyta drużyny Paulo Bento jest niezwykle elektryzująca, bo w zespole gra wiele wielkich i znanych każdemu kibicowi gwiazd światowej piłki, takich jak Nani, Fabio Coentrao, Pepe czy Raul Meireles. Bezdyskusyjnie jednak największą postacią drużyny jest Cristiano Ronaldo - gracz Realu Madryt, kandydujący co roku do miana najlepszego piłkarza świata. Autograf tego piłkarza to dla wielu fanów bezcenny skarb, więc otwarte treningi Portugalii będą się cieszyły wielkim zainteresowaniem. Selekcjoner Paulo Bento otworzy dla publiczności dwa treningi - wtorkowy o godz. 17 i za tydzień, niedzielny o godz. 11. Bilety zostały już rozdane.

Portugalski zespół przylatuje na poznańskie lotnisko Ławica dziś wieczorem. Bezpieczeństwa drużyny pilnować będzie 17 specjalnych agentów ochrony, którzy przyjechali z Lizbony.

O godz. 22 drużyna zamelduje się w Opalenicy. W ośrodku Remes gracze portugalscy będą mieli do swojej dyspozycji m.in. sześć boisk treningowych, centrum odnowy biologicznej i siłownię. Posiłki przygotują im polscy kucharze. - Szefa kuchni przywieźli jednak ze sobą, z Portugalii. On będzie dyrygował naszymi kucharzami. Mają serwować dużo ryb, świeżych soków i herbaty owocowe - mówi Bartosz Remplewicz. Na pierwszą kolację kadra Portugalii zje: krem z warzyw, stek z indyka, ryż z groszkiem i bukietem warzyw, a na deser lody z sosem custard.

W ośrodku Remes przygotowane są także basen, kręgielnia, pub i inne miejsca dla rozrywki. Goście kazali sobie także podłączyć portugalską kablówkę. Nie tak dawno portugalska prasa zarzuciła swoim graczom, że zamiast trenować, wałęsają się nocą po miastach i imprezują. Dziennikarze przyłapali na tym kilku graczy, np. Cristiano Ronaldo i Pepe. Teraz zastanawiają się, czy i zgrupowanie w Polsce nie będzie przebiegało pod hasłem imprez.

W sobotnim sparingu Portugalia zszokowała swych kibiców, gdy przegrała z Turcją 1:3, Cristiano Ronaldo nie strzelił karnego, a Pepe wbił gola samobójczego...

Portugalia na Euro 2012: