Euro 2012. Trening Irlandczyków w Gdyni już we wtorek. Będą dodatkowe wejściówki?

Reprezentacja Irlandii, która swoje mecze rozgrywać będzie w Gdańsku i Poznaniu, zainauguruje udział w Euro 2012 otwartym treningiem na stadionie w Gdyni. Jakie atrakcje będą czekać na kibiców podczas tego wydarzenia?
Wtorkowy trening, który rozpocznie się o godz. 17, może obejrzeć komplet publiczności (15 tys.). Zanim jednak piłkarze z zielonej wyspy wyjdą na murawę gdyńskiego stadionu, na zgromadzonych na trybunach kibiców czekać będzie masa innych atrakcji.

Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował bowiem festyn, który rozpocznie się już trzy godziny przed rozpoczęciem treningu. Kibice będą mogli obejrzeć występy artystyczne w irlandzkim brzmieniu, w tym także tańce narodowe i zrobić sobie zdjęcie z reprezentantami Polski i Irlandii (przygotowane są specjalne "standy" z fotografiami piłkarzy, naturalnej wielkości). Będzie można także pomalować sobie twarz w barwach obu tych krajów oraz sprawdzić się w konkurencjach sportowo-rekreacyjnych, m.in. na ściance wspinaczkowej.

- Trening Irlandczyków będzie wisienką na torcie, ale zanim się rozpocznie, kibice nie mogą ani przez chwilę się nudzić - wyjaśnia nam Marek Łucyk, dyrektor GOSiR-u. - Podczas festynu będzie można też wziąć udział w konkursach związanych z Euro, do czego serdecznie zapraszamy.

NA CO STAĆ IRLANDIĘ PODCZAS EURO 2012? oceń na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? »


Wejściówki na trening Irlandczyków cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, rozeszły się w kilkadziesiąt minut. Wielu osobom nie udało się zdobyć darmowego biletu i zawracali spod kas gdyńskiego stadionu ze spuszczoną głową. Jak informuje jednak dyrektor Łucyk, jest wysoce prawdopodobne, że w dzień treningu w kasach znajdą się kolejne wejściówki.

- Z puli 15 tysięcy biletów około tysiąc przeznaczony był dla kibiców z Irlandii, których jednak w Trójmieście jeszcze nie ma, bo przecież ich reprezentacja swój pierwszy mecz rozegra dopiero 10 czerwca - tłumaczy Łucyk. - Jeśli okaże się, że tych biletów nie uda się rozdysponować wśród obywateli Irlandii, to trafią one do naszych kas i będzie można je odebrać w dzień treningu. Więcej wiedzieć będziemy po wizycie przedstawicieli federacji irlandzkiej, która odwiedzi nas w poniedziałek.