Euro 2012: Czesi pociągiem "Josef Masopust" już jadą do Wrocławia

Punktualnie o godz. 11.11 piłkarska reprezentacja Czech ruszyła pociągiem z Pragi do Wrocławia, gdzie rozegra trzy mecze grupowe Euro 2012. W mieście czescy piłkarze spodziewani są tuż przed godz. 18.
Około tysiąca fanów przyszło pożegnać podopiecznych trenera Michala Bilka przed wyjazdem na zbliżające się mistrzostwa Europy. Na praskim dworcu głównym mieli oni transparenty z napisem "Trzymamy za Was kciuki".

- Dla nas tak naprawdę Euro 2012 zaczyna się już dzisiaj od tej podróży - mówił menedżer reprezentacji Vladimir Smicer.

W specjalnym pociągu " Josef Masopust" (wybitny piłkarz czeski) Czesi mają wyjątkowo komfortowe warunki jazdy. Są tam zarówno wagony restauracyjne, sypialne jak i te, w których można oglądać filmy. Na jednym z telewizorów mają podobno lecieć mecze z udziałem grupowych rywali czeskiej reprezentacji, czyli Rosjan, Greków i Polaków.

Trasa pociągu jest dość nietypowa. Skład najpierw jedzie na wschód w kierunku Pardubic i Ołomuńca, stamtąd odbija na północ w kierunku Ostrawy i Bohumina, gdzie przekroczy granicę z Polską, następnie przemknie przez Racibórz, Kędzierzyn-Koźle i Opole do Wrocławia. Szlak wytyczono w taki sposób, aby reprezentacja mogła jeszcze spotkać się z kibicami w innych miastach Czech.

Pięciowagonowy skład ciągnie najnowocześniejsza lokomotywa czeskich kolei państwowych CD Skoda 380. Podobnie jak część wagonów, pokrywają ją motywy nawiązujące do Euro 2012 i czeskich barw narodowych.

Reprezentacja naszych południowych sąsiadów we Wrocławiu spodziewana jest około godz. 17.55. Czesi przyjadą na peron pierwszy odnowionego Dworca Głównego, a przywita ich prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz i prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej - Andrzej Padewski.