Euro 2012: Listkiewicz i Dutkiewicz na dworcu we Wrocławiu powitają piłkarską reprezentację Czech

W niedzielę około godziny 17.55 do Wrocławia przyjedzie piłkarska reprezentacja Czech, która w trakcie Euro 2012 rozegra u nas trzy spotkania grupowe. Czescy zawodnicy mają być przywitani jak prawdziwe filmowe gwiazdy - przez byłego prezesa PZPN Michała Listkiewicza i prezydenta Wrocławia Rfała Dutkiewicza.
Na pierwszym peronie odnowionego i otwartego już Dworca Głównego dla piłkarzy zostanie rozłożony czerwony dywan. To właśnie po nim czeskie gwiazdy futbolu przejdą tuż przed godz. 18, kiedy wyjdą już ze specjalnego biało-czerwono-niebieskiego pociągu. Czesi przyjadą nim do Wrocławia z Pragi, a po drodze będą się spotykać ze swoimi kibicami w Pardubicach, Ostrawie, Ołomuńcu czy Hradec Kralove.

W stolicy Dolnego Śląska zawodników przywitają prezydent Rafał Dutkiewicz, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Padewski i prawdopodobnie były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Michał Listkiewicz. Ten ostatni przyjedzie do Wrocławia jako przedstawiciel spółki Euro 2012, która odpowiada za organizację turnieju.

Petr Cech, Tomas Rosicki i inni czescy zawodnicy na dworcu spędzą tylko kilka minut, z peronu pierwszego schodami zejdą do tunelu, a potem wyjdą na plac przed dworcem, gdzie będzie czekał na nich specjalny autokar. - Reprezentantów Czech kibice będą mogli oglądać zarówno na peronie, jak i na placu przed dworcem. Oba miejsca nie zostaną zamknięte dla fanów, choć oczywiście ruch na nich będzie ograniczony barierkami - mówi Julia Wach z urzędu miasta.

Po krótkiej ceremonii powitalnej zawodnicy udadzą się do hotelu Monopol, który na czas mistrzostw stanie się ich siedzibą. Zawodnicy zjedzą tam kolację i będą odpoczywać po podróży. Ponownie wrocławianie zobaczą piłkarzy już w poniedziałek o godz. 10.30. Wówczas na stadionie przy ul. Oporowskiej odbędzie się pierwszy z trzech otwartych treningów podopiecznych trenera Michala Bilka. Obejrzy go 5 tys. widzów.

Inauguracyjny mecz podczas Euro 2012 reprezentacja Czech rozegra 8 czerwca o godz. 20.45 na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Jej przeciwnikiem będzie drużyna Rosji. Z Polską we Wrocławiu Czesi zmierzą się 16 czerwca.