Na Euro 2012 w Poznaniu w kurtkach? Będzie padało

Irlandczycy mogą zyskać nieoczekiwany atut - podczas Euro 2012 w Poznaniu może się rozpadać
Serwis pogodowy weather.com zapowiada na przyszły weekend w Poznaniu temperaturę w okolicach 22 stopni oraz deszcze. Czy to znaczy, że podczas pierwszego meczu na Bułgarskiej między Irlandią a Chorwacją może padać?

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Inne serwisy pogodowe także zapowiadają zagrożenie deszczem w następny weekend. Nie powinno być takich upałów, jakie towarzyszyły chociażby mundialowi w Niemczech w 2006 roku. Przez cały tydzień i następny weekend mamy mieć w Poznaniu zachmurzone niebo, ale temperaturę już wyższą niż dzisiaj. Serwis weather.com prawdopodobieństwo ulewy w przeddzień meczu Irlandia-Chorwacja (niedziela 10 czerwca) określa na 60 procent, ale już w dniu meczu padać nie musi. Intermeteo.com z kolei w godzinie niedzielnego meczu przewiduje zachmurzenie na poziomie 91 procent i możliwy deszcz.

Najchłodniejszymi, jak dotąd, dużymi imprezami piłkarskimi były rozgrywane w czerwcu na drugiej półkuli mistrzostwa świata w Argentynie w 1978 roku i RPA w 2010 roku. Największe upały (przekraczające 35 stopni Celsjusza) towarzyszyły, co ciekawe, mundialowi w 1954 roku w Szwajcarii oraz w 1994 roku w USA

Która z goszczących u nas reprezentacji budzi największą sympatię?