Euro 2012. Rosjanie pokonali Włochów 3:0!

- Jeśli w czasie mistrzostw zagramy tak jak w pierwszych 20 minutach, jesteśmy w stanie wygrać cały turniej - mówił po zremisowanym meczu z Urugwajem trener Dick Advocaat. Po wygranym 3:0 meczu z Włochami, należy traktować jego wypowiedź bardzo poważnie.
Rosja
Bramki: Kierżakow (60.), Szirokow (75., 89.) Kartki: Arszawin, Pawliuczenko - żółta Skład: Małafiejew (46. Akinfiejew) - Żyrkow (88. Kombarow), Bieriezucki, Ignaszewicz, Nababkin - Kierżakow (63. Pawliuczenko), Denisow, Żyrianow, Szirokow, Dżagojew (86. Kokorin) - Arszawin
Włochy
Kartki: Balotelli - żółta Składy: Buffon (46. De Sanctis) - Bonucci, Barzagli, Balzaretti (53. Ogbonna), Maggio - Pirlo (68. Di Natale), Montolivo (62. Nocerino), Marchisio, De Rossi (62. Motta) - Cassano (70. Giovinco), Balotelli
Rosja ma szansę na... mistrzostwo Europy? Dyskutuj na naszym forum!

Rosjanie mogli wbić Włochom nawet pięć bramek, ale okazji w pierwszej połowie nie wykorzystali Żyrianow i Kierżakow. Po przerwie grupowi rywale Polaków byli już skuteczniejsi, a dwie ostatnie bramki zawdzięczają w dużej mierze błędom włoskiej obrony.

Swoje szanse mieli także Włosi, ale nieskuteczny tego dnia był Mario Balotelli. Na pochwały za grę w pierwszej połowie zasłużył aktywny Andrea Pirlo. Nic z tego nie wyszło i dla Włochów był to już trzeci kolejny mecz bez strzelonej bramki. Poprzednie dwie porażki ponieśli z USA i Urugwajem (0:1).

Atmosfera w kadrze Azzurrich jest fatalna. Cesare Prandelli nie mógł skorzystać z usług Domenico Criscito, który w poniedziałek rano został zatrzymany przez policję pod zarzutem korupcji. W związku ze skandalem wokół nielegalnych zakładów i ustawianiem meczów w krajowej lidze, selekcjoner groził nawet, że jeśli okaże się to konieczne, Włosi mogą nie pojechać na Euro 2012. - Jeśli powiedzą nam, że dla dobra piłki drużyna narodowa nie powinna pojechać na mistrzostwa Europy, nie byłby to problem - mówił. Na jego słowa szybko zareagował jednak włoski rząd. - Mistrzostwa Europy to ważne międzynarodowe zobowiązanie. Grajcie, grajcie dobrze i naprzód Italio - powiedziała minister włoskiego MSZ.

W zupełnie innych nastrojach do Euro przystąpią Rosjanie. - Jesteśmy w dobrej formie, a w odniesieniu zwycięstwa z Litwą przeszkodził nam brak koncentracji - tłumaczył jeszcze przed piątkowym meczem nienajlepszy wynik poprzedniego sparingu Dick Advocaat. - Jesteśmy w stanie wygrać cały turniej - zapowiadał. Teraz jego słowa należy traktować dużo poważniej.

W pierwszym meczu turnieju 8 czerwca Rosjanie zmierzą się z Czechami we Wrocławiu. Polacy zagrają z Rosją już w drugiej kolejce fazy grupowej we wtorek 12 czerwca o godzinie 20.45 na Stadionie Narodowym w Warszawie.