Euro 2012. Chorwackie media śmieją się z przygotowań Gdańska do mistrzostw. "Stosy piasku, cegieł i kamieni"

Chorwacki serwis internetowy tportal.hr wytyka Gdańskowi, że ten, wbrew obiegowej opinii, wcale nie jest już przygotowany do organizacji mistrzostw. Autorzy artykułu grzmią, że PGE Arenę gdańsk otacza sterta kamieni, piasku i cegieł, a dookoła wciąż jeżdżą koparki i buldożery.
Chorwacki portal swoją tezę popiera galerią zdjęć, na których widać plac budowy wokół PGE Areny oraz tłoczących się na nim robotników.

Autorzy tekstu sugerują, że określenie "Jesteśmy gotowi na Euro", w przypadku Gdańska "jest dalekie od prawdy". Dziwią się, że choć do rozpoczęcia turnieju został niewiele ponad tydzień, to przy gdańskim stadionie wciąż jest tak dużo do roboty. W artykule można przeczytać, że "co prawda wybudowana kosztem 200 mln euro piłkarska arena jest już ukończona, ale wszystko pozostałe już nie. W tym drogi, które prowadzą do gdańskiego stadionu".

Co sądzisz o tym artykule? Zgadzasz się z nim? oceń na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? ?


Tportal.hr wytyka, że dookoła PGE Areny wciąż zalegają "stosy kamieni, piasku i cegieł", że dookoła wciąż jeżdżą "ciężarówki, koparki i walce", a pomiędzy nimi "setki robotników bez wytchnienia pracuje, by zdążyć ze wszystkim do pierwszego meczu na gdańskim stadionie [Hiszpania - Włochy, 10 czerwca].

Zdaniem chorwackiego portalu o wiele lepsza sytuacja panuje... na Ukrainie, gdzie wszystko ma być już ponoć dopięte na ostatni guzik.

Artykuł serwisu Tportal.hr znajdziesz TUTAJ