Wielki finał adidas Football Challenge 2012 rozstrzygnięty!

AP Szczecin w kategorii U-9, Lech Poznań w U-11, Korona Kielce w U-13 oraz Football Dreams w U-15, zwyciężyły w wielkim finale turnieju adidas Football Challenge. Wszyscy wygrali bilety na mecz UEFA EURO 2012™ Polska -Czechy!

Finałowa rywalizacja przyniosła wiele emocji. Na obiektach warszawskiej Legii nie brakowało pięknych goli i efektownych akcji. Najlepsze drużyny, wyłonione w ogólnopolskich eliminacjach, potwierdziły wysoki poziom sportowy.- Zwycięzcami są tak naprawdę wszyscy. Jestem pod wrażeniem poziomu - stwierdził Ireneusz Jeleń, zawodnik OSC Lille, który odwiedził turniej na zaproszenie organizatorów i wręczył nagrody wszystkim uczestnikom.

We wtorek rywalizowały kategorie U-9 oraz U-11. Szczecinianie w finale pokonali po zaciętym boju Siódemkę Tychy. O wiktorii zadecydowała dopiero seria rzutów karnych. Tym samym zawodnicy AP, okazali się najlepszą drużyną turnieju w kategorii U-9, powtarzając swój sukces z eliminacji w Poznaniu. Na najniższym stopniu podium stanęli piłkarze Polonii Warszawa

.W konfrontacji do lat 11. triumfował Lech Poznań. "Kolejorz" w meczu o 1.miejsce pokonał Polonię Środa Śląska. Trzecia lokata przypadła ekipie SP 109 Warszawa.

W środę na boiska wybiegły zespoły do lat 13. oraz 15. W pierwszej z nich najlepsi okazali się młodzi piłkarze Korony Kielce. "Złocisto-krwiści" szli jak burza przez całe rozgrywki, a w finale swojej kategorii pokonali AP Kraków 2:1.

Ogromne emocje towarzyszyły również decydującemu starciu u piętnastolatków. Tu na najwyższym stopniu stanęli piłkarze Football Dreams Gliwice, pokonując po zaciętym boju Wartę Poznań 1:0.

- Na pewno wrócimy tu za rok, bo turniej jest zorganizowany bardzo profesjonalnie, a możliwość gry z najlepszymi drużynami w Polsce jest zawsze dodatkową motywacją - zgodnie deklarowali szkoleniowcy wszystkich zespołów.