Euro 2012. Balotelli: Jak ktoś rzuci we mnie bananem to go zabiję

- Nie akceptuję rasizmu. Jeśli ktoś rzuci we mnie bananem, pójdę do więzienia - stwierdził na łamach angielskiej prasy Mario Balotelli. Tymi ostrymi słowami reprezentant Włoch odniósł się do słynnego już filmu telewizji BBC ?Euro 2012: Stadiony nienawiści?, dokumentującego przejawy antysemityzmu i rasizmu w Polsce i na Ukrainie
Szeroko komentowany dokument stacja BBC One pokazała w poniedziałek w programie informacyjnym "Panorama". Były reprezentant Angli Sol Campbell ostrzega w nim rodaków, by Euro 2012 obejrzeli w telewizji. - Nie ryzykujcie. Możecie wrócić w trumnie - mówi. Jego zdaniem Polska i Ukraina nie zasłużyły na organizację mistrzostw Europy, bo nie poradziły sobie z problemem rasizmu na stadionach.

Teraz głos w sprawie zabrał Mario Balotelli. Czarnoskóry napastnik reprezentacji Włoch zapowiedział, że zabije każdego, kto w trakcie turnieju rzuci w niego bananem. - Nie akceptuję rasizmu. Tego nie można tolerować. Jeśli ktoś rzuci we mnie bananem na ulicy, pójdę do więzienia, bo go zabiję - stwierdził.

21-letni snajper Manchesteru City wspomina sytuację sprzed trzech lat, kiedy został obrzucony bananami w barze przed mistrzostwami Europy do lat 21. - Całe szczęście, że szybko przyjechała policja, bo przysięgam, zniszczyłbym tych, którzy to zrobili. Mam nadzieję, że na Euro taka sytuacja już się nie powtórzy - kończy.