Zobacz Strefę Kibica w Gdańsku na dzień przed otwarciem

W niedzielę, na Placu Zebrań Ludowych, zacznie oficjalnie działać strefa dla fanów. Miejsce, gdzie kibice będą bawić się i wspólnie oglądać mecze Euro 2012, będzie można zwiedzać w godzinach 12-16. My byliśmy tam na dzień przed inauguracją.
Większość prac jest już na ukończeniu. Do zrobienia zostały rzeczy, które leżą po stronie UEFA, m.in.: postawienie sceny, zainstalowanie mającego 103 metry kwadratowe powierzchni telebimu oraz obrendowanie całego terenu.

Strefa Kibica w Gdańsku ruszy pełną parą 7 czerwca i będzie gościć kibiców i fanów muzyki aż do 1 lipca. W tym czasie zaplanowano trzy dni koncertowe. Na otwarcie zagra Pitbull), 20 czerwca Noel Gallagher i The Vaccines a 25 czerwca ATB i Josh Gallahan. I tylko w te trzy dni obowiązywać będą bilety, bo w pozostałe wstęp do Fan Zony jest darmowy.

Koncerty odbywać się będą także w innych terminach. 10 czerwca wystąpi grupa I Blame Coco, którego liderką jest córka Stinga, natomiast pięć dni później zaśpiewa belgijski wokalista Milow. Na scenie zaprezentuje się również około 30 zespołów wykonujących różne rodzaje muzyki z Trójmiasta, Pomorza, Rosji, Ukrainy i Białorusi.

W dni meczowe gdańska Strefa Kibica otwarta będzie w godzinach 15-24, natomiast w dni koncertowe od 18 do 1. Fan Zona zajmuje powierzchnię czterech hektarów. Jednocześnie będzie w niej mogło przebywać 30 tysięcy osób. Koszt całego przedsięwzięcia szacuje się na 9,5 miliona złotych.