Trzech lechitów zagrało z Łotwą. No i Artjoms Rudnevs

1 : 0
Informacje
Towarzyskie - Mecze reprezentacji Polski
Wtorek 22.05.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Polska
0
1
1
Łotwa
0
0
0
Składy i szczegóły
Polska
Bramki: Sobiech (81')
Kartki: Matuszczyk - żółta
Skład: Fabiański - Boenisch (72 - Wawrzyniak), Wasilewski, Jodłowiec (64 - Kamiński), Wojtkowiak - Polanski, Murawski, Mierzejewski (46 - Kucharczyk), Grosicki, Wolski (46 - Matuszczyk) - Brożek (57 - Sobiech)
Łotwa
Kartki: Laizans, Ivanovs - żółte
Skład: Dorosevs - Gorkss, Klava, Laizans (87 - Sinelnikovs), Ivanovs - Fertovs, Cauna, Visnakovs (72 - Pereplotkins), Rugins, Lukjanovs (73 - Kamess) - Rudniew (78 - Gauracs)
Rafał Murawski, Marcin Kamiński i Grzegorz Wojtkowiak stanęli w Klagenfurcie przeciwko reprezentacji Łotwy w sparingu poprzedzającym start na Euro 2012. Biało-czerwoni wygrali 1:0
Jedyną bramkę w tym sparingu strzelił w 81. minucie Artur Sobiech.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Rafał Murawski i Grrzegorz Wojtkowiak (podpisał już kontrakt z TSV 1860 Monachium, ale do 30 czerwca formalnie jest zawodnikiem Lecha Poznań) wystąpili w tym meczu od pierwszej minuty i zagrali do samego końca. Dla Murawskiego - który nosił opaskę kapitana reprezentacji - było to 41. spotkanie w biało-czerwonych barwach. Grzegorz Wojtkowiak wystąpił po raz 18.

W 64. minucie w miejsce Tomasza Jodłowca wszedł Marcin Kamiński, który znajduje się w szerokiej kadrze na Euro 2012, ale pytanie, czy selekcjoner Franciszek Smuda zabierze go na turniej. Dla młodego lechity był to dopiero drugi występ w polskich barwach.

W barwach reprezentacji Łotwy do 78. minuty grał Artjoms Rudnevs, który od nowego sezonu występować będzie w barwach Hamburgera SV. Rudnevsa zmienił Edgars Gauracs z Jeniseja Krasnojarsk. Wystąpił także Ivans Lukjanovs z Lechii Gdańsk, którym interesuje się Kolejorz.

Czy Marcin Kamiński zagra na Euro 2012: